Bu Son Alım Fırsatı Diyen İslam Memiş Yıl Sonu Gram Altın Fiyat Tahminini Yaptı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten altın yatırımcılarına çok kritik bir uyarı geldi. İslam Memiş altın piyasasında yapılan manipülasyona dikkat çekti. 

Finans 19.09.2021 - 00:05 19.09.2021 - 00:19 Engin Uzunoğlu

Altın piyasalarında bu hafta oldukça sert fiyat düşüşleri meydana geldi. Altın piyasasına hakim uzmanları dahi şaşırtan bu fiyat değişimleri büyük bir ilgi uyandırdı. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın piyasasındaki son gelişmeleri yorumladı.

ALTIN PİYASASINDA MANİPÜLASYON VAR

Altın fiyatlarında sahte bir düşüş yaşandığını söyleyen İslam Memiş, “Altın fiyatlarında sert düşüşler görüyoruz. Bunu geçtiğimiz ayda da yaşamıştık. Bu fiyat gerilemeleri sahte düşüşler. Piyasada ciddi bir şekilde manipülasyon var. Altında yön halen daha yükseliş yönünde. Altın fiyatlarının düşmesinin piyasalar için gerçek bir nedeni yok.” dedi. 

Fiziki altın alımının önemine dikkat çeken İslam Memiş, “Yurt dışındaki bankalar kasa kiralama hizmetine son vereceklerini açıkladılar. İnsanların ellerinde fiziki altın olsun istemiyorlar. Bu oldukça istedikleri gibi manipülasyon yapamıyorlar. Altını bankalardan sanal olarak aldığınızı düşünelim. Gidip isteyin bakalım size altınlarını verecekler mi? Veya verirseler de ne kadarını verirler.” ifadelerini kullandı.

BU SON FİYAT DÜŞÜŞÜYDÜ

Altın fiyatlarına dair değerlendirmelerini sürdüren İslam Memiş, “Altın fiyatlarında meydana gelen gerileme yılın son fiyat düşüşüydü. Bu güğmüş için de geçerli. Bu saatten sonra kimse ucuz bir altın beklemesin. Özellikle de Kasım ayınının ortası diyerek net bir tarih veriyorum. Gram altında 510 TL ile 520 TL aralığında başlayacak olan yükseliş trendi yıl sonuna kadar aksamadan devam edecek. Üstelik bu yükseliş çok agresif olacak. 

Hatta bu bahsettiğim yükseliş trendi için kasım ayını daha beklememize gerek kalmayabilir. Çünkü dolar kurunda artan bir tansiyon var. Bu da gram altın fiyatını yükseltiyor. Bundan dolayı Ekim ayında yüksek fiyatlı gram altın görebiliriz.” şeklinde konuştu. 

GRAM ALTINDA SON ALIM FIRSATI

Gram altın ile alakalı olarak alım fırsatı uyarısı da yapan İslam Memiş, “Gram altında 480 TL altı fiyatlar son alım fırsatıdır. 478 TL ile 488 TL aralığındaki bantı 4 aydır gram altın kıramıyor. 480 TL'nin altına sarkışlarda dip 478 TL'dir, daha altı olmaz. Bu alım fırsatını değerlendirenler kazançlı çıkacaklardır.” dedi.

YIL SONU GRAM ALTIN 600 TL TAHMİNİ

Yıl sonu altın fiyatı tahminini de açıklayan İslam Memiş, “Daha önce yıl sonunda gram altın için 600 TL fiyat beklediğimi açıklamıştım. Bu öngörümmde gram sapma yok. Hala aynı fikirdeyim. Gram altın 600 TL seviyesini 2021 yılı içinde görecektir. Altın fiyatlarındaki düşüş bu işin sonuydu.  Bir daha düşüş olmayacak. Altın puslu havaları sever. Fiziki altınlarınıza sahip çıkın.” ifadelerini kullandı.

Not: Altın piyasalarına dair değerlendirmeler ilgili ekonomistin kişisel değerlendirmeleridir. Buradan yola çıkarak yatırım kararı alınmamalıdır. Haberimizde yatırım tavsiyesi verilmemişti.r 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@