Bugün Hava Nasıl Olacak? Meteoroloji Kar Yağışı Beklenen Bölgeleri Son Dakika Açıklaması İle Duyurdu!

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından günün hava durumu tahminleri açıklandı. Bugün yağışlı bir havanın etkin olacağı Türkiye'de il il ve bölge bölge sağanak ve kar yağışları olacağı bildirildi. 18 Mart 2021 Perşembe günü hava durumu tahminleri neler? Bugün hava nasıl olacak?

Bugün Hava Nasıl Olacak? Meteoroloji Kar Yağışı Beklenen Bölgeleri Son Dakika Açıklaması İle Duyurdu!

Türkiye'de meydana gelecek günlük hava olaylarına ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu tahminleri yapıldı. Meteorolojinin yeni raporu kamuoyu ile paylaşılırken vatandaşlara da bazı uyarılarda bulunuldu.

Yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava akımı etkisini gösterecek. Marmara, Karadeniz, Ege, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağışlar meydana gelecek. Yağışların Zonguldak, Bartın, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kayseri, Isparta, Niğde Çankırı, Nevşehir, Eskişehir'de kuvvetli sağanak şeklinde meydana gelmesi bekleniyor.

BUGÜN NEREDE KAR YAĞACAK?

Kar yağışlarına dair de tahminde bulunan Meteoroloji bugün İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışı meydana geleceğini duyurdu. Yağışların yer yer çok kuvvetli olabileceğini bildiren Meteoroloji bu konuda vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.

BUZLANMA, DON VE ÇIĞ UYARISI

Meteoroloji Genel müdürlüğü tarafından verilen bilgilere göre yurdun iç ve doğu kesimlerinde günün erken ve geç saatlerinde buzlanma ve don olayları meydana gelebilecek. Bu olaylar nedeniyle zirai üretim ile karayolu ulaşımında olumsuzluklar gerçekleşebileceği bildirildi. Ayrıca Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

HAVA SICAKLIĞI TAHMİNİ!

Meteoroloji'nin tahminlerine göre hava sıcaklıkları yurdun doğu kesimlerinde 3 ile 5 derece arasında azalacak. Diğer bölgelerde ise sıcaklıklara dair herhangi bir değişiklik meydana gelmeyecek.

Emlak365.com