Bugün Nüfus müdürlükleri açık mı, hangileri açık? 18-19 Haziran YKS geçici kimlik belgesi nasıl çıkarılır?

YKS öncesinde birçok kişi hangi nüfus müdürlükleri açık araştırıyor. ÖSYM tarafından 18-19 Haziran tarihlerinde açık olan nüfus müdürlükleri listesi yayınlandı.

Bugün Nüfus müdürlükleri açık mı, hangileri açık? 18-19 Haziran YKS geçici kimlik belgesi nasıl çıkarılır?

Hafta sonu yapılacak 2022 YKS sınavına girecek olan 3 milyondan fazla öğrenci sınav heyecanı yaşıyor. Adayların sınava girebilmeleri için ilgili TYT, AYT ve YDT sınavına aile sınav giriş belgelerinin bulunması gerekiyor. Ayrıca sınava alınmaları için TC Kimlik Kartı ya da Nüfus Cüzdanının bulunması gerekiyor.

T.C kimlik kartını sınav öncesi kaybeden, fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan ya da kimliğinde fotoğraf soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için bazı nüfus müdürlükleri açık olacak.

YKS 2022 hangi nüfus müdürlükleri açık, hangi saatlerde?

Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğünce 18 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 07.00 - 17.00 saatleri arasında ve 19 Haziran 2022 Pazar günü saat 07.00 - 15.30 saatleri arasında açık tutulacak. Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu ve fotoğraflı, barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgesi verilecek.

Türkiye genelinde 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde açık olacak nüfus müdürleri ÖSYM'nin internet sitesinde adresleri belirtilerek verildi.

18-19 Haziran açık olan nüfus müdürlükleri için TIKLAYINIZ

Sınava dakikalar kala adayların mutlaka saat 10.00'dan önce sınav binasına giriş yapmış olması gerekiyor. Aksi takdirde sınava alınmayacaklar.

Adaylar, nüfus müdürlüklerinden aldıkları Geçici Kimlik Belgesi ile sınava katılım sağlayabilecekler.

SONRAKİ HABER