Bugün Resmi Gazete'de Yayımlandı! 5 İl İçin Acele Kamulaştırma Kararları

6 Ağustos 2021 Cuma günü yayınlanan Resmi Gazete'de çeşitli projelerin yapımı için alınan acele kamulaştırma kararları yayımlandı.

Bugün Resmi Gazete'de Yayımlandı! 5 İl İçin Acele Kamulaştırma Kararları

6 Ağustos 2021 Cuma tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Kararları yayınlandı. Bu kararların büyük kısmını ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan acele kamulaştırma kararları oluşturdu. Türkiye'nin farklı illerinde devam eden projelerin sürmesi ve herhangi bir aksama meydana gelmemesi için bu kararlar alındı.

MERSİN ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

Mersin ili sınırları içerisinde yapımı devam eden Otluca DM – Çatak KÖK Enerji Nakil Hattı'nın yapımı amacıyla ilgili güzergaha isabet eden alanlar için acele kamulaştırma kararı alındı. Buna göre bu taşınmazlarda elektrik dağıtım tesis yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulması suretiyle kamulaştırılmasına karar verildi. Bu acele kamulaştırma kararı için Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü yetkilendirildi.

sakarya ili acele kamulaştırma kararı

ERZURUM ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

Erzurum ili sınırları içerisinde yapımı devam eden 154 kV Palandöken Trafo Merkezi Projesi yapımı amacıyla ilgili güzergaha isabet eden alanlar için acele kamulaştırma kararı alındı. Bu acele kamulaştırma kararı için Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü yetkilendirildi.

SAKARYA ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

Erzurum ili sınırları içerisinde yapımı devam eden 420 kV Karasu Seri Kapasitör Merkezi Projesi yapımı amacıyla ilgili güzergaha isabet eden alanlar için acele kamulaştırma kararı alındı. Bu acele kamulaştırma kararı için Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü yetkilendirildi.

sakarya ili acele kamulaştırma kararı-1

KONYA ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

Konya ili sınırları içerisinde yapımı devam eden Mevcut Sulama Hatları irtinatı Enerji Nakil Hattı'nın yapımı amacıyla ilgili güzergaha isabet eden alanlar için acele kamulaştırma kararı alındı. Buna göre bu taşınmazlarda elektrik dağıtım tesis yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulması suretiyle kamulaştırılmasına karar verildi. Bu acele kamulaştırma kararı için Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü yetkilendirildi.

İSTANBUL ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

İstabul ili sınırları içerisinde yapımı devam eden Halkalı – Çerkezköy Yüksek Standartlı Demiryolu Projesi'nin belirlenen iş programına uygun bir şekilde devam etmesi ve dış kaynaklı kredi temininde aksama meydana gelmemesi için ihtiyaç duyulan taşınmazlar ile muhdesatın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

KONYA'DA MİLLET BAHÇESİ İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

Konya ilinin Beyşehir ilçesinde Hacıarmağan Mahallesi sınırları içerisinde kalan bazı taşınmazların ilçede yapılacak Millet Bahçesi Projesi için Beyşehir Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

SONRAKİ HABER