Bugün Seçim Olsa AK Parti Yüzde Kaç Oy Alır? Son Anket Sonucu Özhaseki Tarafından Açıklandı

Son dönemde ekonomide yaşanan dalgalanma nedeni ile büyük bir oy kaybı yaşadığı iddia edilen AK Parti için son anket sonucunu Mehmet Özhaseki açıkladı. Bugün seçim olsa AK Parti'nin alacağı oy oranı!

Gündem 15.02.2022 - 08:45 15.02.2022 - 08:48 Gülcan Özer

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş ve son olarak faturalara yapılan zamlar nedeni ile vatandaşın geçim sıkıntısı derdi her geçen gün artmaya devam ederken muhalefet partileri tarafından erken seçim çağrıları yapılmaya başlanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yapmış olduğu açıklama ile erken seçime kapıları kesin olarak kapatmış ve seçimlerin planlanan tarihte 2023 yılında yapılacağını duyurmuştu. 

Erken seçimin sürekli olarak gündeme gelmesinin ardından son anket sonuçları da vatandaşlar tarafından yakından takip edilmeye başlanmış, partilerin son oy oranları vatandaşın da radarına girmişti. Süreçte farklı şirketler tarafından sık sık anket sonuçlarının yayımlanması ile oy oranları konusunda da tartışmalar yaşanmıştı. Konu hakkında bir son dakika açıklaması da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki tarafından yapıldı. 

BUGÜN SEÇİM OLSA AK PARTİ'NİN ALACAĞI OY ORANI YÜZDE KAÇ?

Farklı anket şirketleri tarafından farklı oy oranları açıklanması üzerine konu hakkında açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki "Şu anki oyumuz yüzde 37 civarında. Ama gelecekte atacağımız adımlarla kararsızlardan gelecek destekle yüzde 40'ların üstüne çıkacağız" diyerek AK Parti'nin son oy oranını yüzde 37 olarak ilan etti. 

Özellikle de son dönemde yükselen faturalar nedeniyle muhalefet tarafından ortaya atılan iddialarda AK Parti'nin oy oranlarının düştüğü öne sürülmüştü. Bazı anket şirketlerinde ise CHP birinci parti olarak çıkarken AK Parti'nin 2. parti olarak gösterilmesi üzerine AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Metin Külünk açıklama yaparak partisinin oy oranının yüzde 34 seviyesinde gösterilmesinin politik spekülasyon olarak değerlendirmişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@