Buket Aydın Kimdir, Nereli, Ne İş Yapıyor, Neden Gündem Oldu?

Sedat Peker'in Twitter paylaşımı sonrasında gündeme gelen Buket Aydın kimdir, nereli, ne iş yapıyor, Sedat Peker Buket Aydın hakkında ne dedi, neden gündem oldu?

Buket Aydın Kimdir, Nereli, Ne İş Yapıyor, Neden Gündem Oldu?

Sedat Peker, Deli Çavuş isimli Twitter hesabından yeni bir paylaşım yaptı. Peker o paylaşımında, Buket Aydın'ın Demirören ile ilişkili olduğunu iddia etti. İddiaların ardından Buket Aydın'ın bir sohbet esnasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na attığı kahkaha akıllara geldi. İddialar sosyal medyada gündem oldu. Buket Aydın kimdir, ne iş yapıyor, neden gündem oldu?

BUKET AYDIN'IN KAHKAHALARI YENİDEN GÜNDEMDE

bukey aydın kılıçdaroğlu

Ünlü sunucu Buket Aydın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile röportajında attığı kahkahalar ile yeniden gündem oldu. Sedat Peker de Twitter paylaşımında Aydın'ın Demirören arasında ilişki olduğunu iddia etti. Peker, Kanal D'de haber sunarken kovulan spiker ile Demirören'in sevgili olmasından bahsetti. Bu iddianın ardından gözler Buket Aydın'a çevrildi.

BUKET AYDIN KİMDİR?

buket aydın kimdir-1

1 Ocak 1985 Bursa doğumlu olan Buket Aydın, İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu. Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursunda eğitim aldı. İlk olarak özel bir radyoda haber spikerliği yaptı sonrasında Kanaltürk'te spor, sabah haberleri ve ana haber bülteni sundu. 2009 yılında CNN Türk'e geçen Buket Aydın, TRT Türk, NTV, Kanal D'de haber spikerliklerine devam etti. Demirören Medya ile uzun yıllar çalıştı. 2020 yılında da Demirören Medya Grubu'ndaki işinden ayrıldığını duyurdu.

2021 yılından beri Haber Global'de Buket Aydın ile Koltuk programını sunuyor. Nişantaşı Üniversitesi Radyo Televizyon Sineme bölümünde öğretim görevlisi, 2013 yılında iş adamı Erce Baykal ile evlendi 2020 yılında eşinden ayrıldı.