Bülent Arınç: Şahıslarını seviyorum ama çok büyük hata yaparlar

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç yeni parti kurma iddialarıyla gündeme gelen isimlere seslenerek, “Şahıslarını seviyorum ama çok büyük hata yaparlar” ifadesini kullandı.

GÜNDEM 21.08.2019 - 17:45 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç yeni parti kurma iddialarıyla gündeme gelen isimlere seslenerek, “Şahıslarını seviyorum ama çok büyük hata yaparlar” ifadesini kullandı.

Son günlerde yeni parti iddiaları kaldığı yerden tüm hızıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç yeni parti kurmayı planlayan Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.DIŞARIDA KESİNLİKLE AK PARTİLİ OLAMAZ!Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, AK Parti'den geçmiş dönemde ayrılarak parti kuranlarla ilgili, "Bunun içerisinde muhalif sesler olabilir mi, olur ama bu ayrılığa dönüşmemeli. Muhalif seslere de hayat imkanı vereceksin kardeşim, eleştiri olacak. Eleştiri bir şeyin olmazsa olmazıdır, yemeğin tuzu ve lezzetidir. Ben parti grubunda konuşurken, Bakanlar Kurulunda (eleştiri) yaparım ama dışarıda yapmam, yapmamaya çalışırım. Dışarıda yapıcı eleştiri yaparım, tavsiyede bulunurum. Dışarıda kesinlikle AK Partili olamaz.MİLLET SELAM BİLE VERMEDİ!Yani 'bu arkadaşlar parti kuracaklarmış' dendiği zaman şahıslarını seviyorum ama çok büyük hata yaparlar. Partiden ayrılan Erkan Mumcu, İdris Naim Şahin, Abdüllatif Şener gitti parti kurdu. Şu gitti, bu gitti, hiç birisine millet selam bile vermedi. Partilerini kapattılar. O zaman bizim çok güçlü zamanımızdı. Bizim gövdemiz tek başına yüzde 50'iydi. Yel kayadan ne koparacak, üfürük gibi gittiler. Şimdi biraz yaralıyız, biraz sıkıntılar var. Kendi içinde çözülmeler var. Bunları tekrar toplamamız lazım. Birilerinin yol göstermesiyle, onların sözlerine bakarak, karşımıza çıkıp parti kurarlarsa millet onları affetmez. Hiçbir şey bize zarar vermez. Bu partiler kurulursa tek zararı AK Parti'ye olur. Bizden 3-5 alsalar maalesef sistem o hale geldi, bizden yarım da alsalar."ifadelerini kullandı.İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@