Bulunmaz Fırsat! Devlete Ait 8000 m2 Tarım Arazisi 46.400 TL'ye Satılıyor

Devlet Su İşleri 9. Bölge Müdürlüğü Bingöl'de iki farklı mevki de yer alan tarım arazilerini satışa çıkardığı. 4.000 TL'den başlayan fiyatların yer aldığı listede 8000 m2 arazi 46.400 TL'ye satılacak.

Emlak Haberleri 20.09.2021 - 15:02 20.09.2021 - 15:03 Mustafa KARAGÖZ

Kamu kurumlarından tarım arazisi almak isteyecekler için bulunmaz bir ilan yayımlandı. Devlet Su İşleri 9. Bölge Müdürlüğü bir ihale duyurusu yayımlayarak Bingöl'de yer alan ve kendisine ait olan 69 tarım arazisini satacağını ilan etti. Kurum tarafından ilan edilen duyuruda fiyatlar 4.000 TL'den başlıyor. 

69 TARIM ARAZİSİ DSİ TARAFINDAN SATIŞA ÇIKARILDI

Arazi satış ilanında sürecin nasıl işleyeceğine dair tüm ayrıntılar paylaşıldı. Yapılan ilk açıklamada Devlet Su İşleri 9. Bölge Müdürlüğü'ne ait olan ve Bingöl'ün Kiğı ve Yayladere ilçelerinde bulunan 69 adet tarım arazisini satışa çıkarıldığı vurgulandı. Satış işlemlerinde sorumlu kurumun Elazığ DSİ 9. Bölge Müdürlüğü Emlak ve Kamulaştırma Şube Müdürlüğü olarak açıklandı. 

69 arazinin kaç lira muhammen bedel ile satılacağına dair bir tablo yayımlayan DSİ bununla birlikte tabloda arazilerin büyüklüklerini ve diğer özelliklerini isteklilere ilan etti. 

dsi tarım arazisi satış ilanı

dsi tarım arazisi satış ilanı4dsi tarım arazisi satış ilanı3dsi tarım arazisi satış ilanı2

Tarım arazilerinin satış işlemlerinin nasıl gerçekleştirileceğine dair DSİ 9. Bölge Müdürlüğü "Yukarıda tapu kaydı, tahmini bedeli ve geçici teminat miktarı yazılı araziler belirtilen gün ve saatte 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu uyarınca açık teklif usulü ile satılacaktır." açıklamasında bulundu. 

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ İÇİN

Tarım arazilerinin ihalesine katılmak isteyenler için ihale işlemleri 5 Ekim tarihinde düzenlenecek. İhale süreci öncesinde istekliler Elazığ DSİ 9. Bölge Müdürlüğü Emlak ve Kamulaştırma Şube Müdürlüğüne giderek ihale şartnamesini görebilecekler.

Buradan ihale muhammen bedelleri, geçici teminat bedeli ödeme işlemlerine dair ayrıntılar öğrenilebilecek. İhaleye katılacak olanlar kurumdan şartanemeyi alıp başvuru sürecini başlatacaklar. Başvurular temel olarak ihale geçici teminat bedelinin ödenmesi ve şartnamede yer alan evrakların teslimi ile tamamlanacak. Başvuruların ardından 5 Ekim tarihinde arsalar için teklif verilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@