Bungalov Ev Nedir? Özellikleri Neler, Hangi Bölgelere Uygundur?

Pandemi süreci ile birlikte bungalov ev araştırmaları arttı. Peki bungalov ev nedir? Hangi bölgelere uygundur? Özellikleri nelerdir?

Bungalov Ev Nedir? Özellikleri Neler, Hangi Bölgelere Uygundur?

Pandemi süreci vatandaşların konut tercihlerinin yeniden belirlenmesine neden oldu. Apartman daireleri gözden düşerken vatandaşlar çeşitli ev seçeneklerine yöneldiler. Özellikle maliyet açısından prefabrik evler bu süreçte ön plana çıkarken ek seçenekler de araştrılıyor.

Vatandaşların tercihleri arasında yer alan evlerden bir tanesi de bungalov evler. Peki Bungalov Ev nedir? Pandemi sürecinde tercih ediliş nedenleri nelerdir? İşte bilinmesi gerekenler.

BUNGALOV EV NEDİR?

Bungalov Ev en genel tanımıyla ana yapı malzemesi tahta ve ahşap olan tek katlı evlerdir. Bu tür yapıyla inşa edilen evler genellikle giriş kısmında küçük bir balkon bulunur.

Son dönemlerde dağ ve kamp tatillerinde çok sık olarak kullanılan Bungalov Evler bazı yörelerde yerleşik yaşamda kullanılır. Ancak genel tercih tatil amaçlı kullanım içindir. Çoğunluğu tek katlı olsa da Bungalov Evler iki katlı da inşa edilebilir.

Bungalov evler Türkiye’de ise son yıllarda tatil sektörünün gelişmesi ile yeni bir akım olarak her geçen gün artış göstermektedir.

Doğa tatili yapmak isteyenlerin gözde mekanlarından olan bungalov evler düşük maliyetleri ile de dikkat çekmektedirler. Şehir hayatından kaçmak ve sakin bir haftasonu geçirmek isteyenler için çok uygun bir ortam sunan bungalov evler için talepte sürekli artmaktadır.

Bungalov Evler Nerede Sıklıkla Kullanılır?

Bungalov Evler doğa turizmi için dikkat çeken evler olduğundan genellikle doğası dikkat çeken bölgelerde sıklıkla kullanılır. Bu kapsamda kış ve doğa turizmi gelişen Karadeniz Bölgesinde bungalov evler sıklıkla kullanılmaya başlandı. Buranın dışında ayrıca Ege ve Akdeniz bölgelerinde de yoğunlukta kullanılır.

Bungalov evlerin popülaritesi arttıkça diğer yörelerde de yaygınlaşma başladı.