Bunlarda Pandemi Fırsatçıları! Sezonluk Yazlık Ev Fiyatları 400 Bin Liraya Fırladı

Koronavirüs vaka sayısının aşılama çalışmalarına rağmen düşmemesi üzerine vatandaş otellerden bu sene de ümidini keserken kiralık yazlık ev arayışları hız kazandı. Uzaktan eğitim ve evden çalışma sisteminin yaygınlaşması ile beraber sezonluk yazlık ev arayanların artması ile kira fiyatları da uçtu.

Bunlarda Pandemi Fırsatçıları! Sezonluk Yazlık Ev Fiyatları 400 Bin Liraya Fırladı

Aşılama çalışmalarına rağmen koronavirüs vaka sayısının halen yüksek seyretmesi vatandaşların tatil umutlarını kırarken pek çok kişi de sezonluk yazlık ev arayışına girişti. Özellikle de uzaktan çalışma sistemi nedeni ile yaz aylarını evde kapalı olarak geçirmek istemeyen kişiler aileleri için kiralık yazlık ev bakarken yoğun talep sonrasında ne yazık ki fiyatlar da uçuşa geçti.

TATİL BELDELERİNDE KİRALIK YAZLIK EV ARAYANLARA ZAM ŞOKU!

Yaşanan talep artışı ile beraber fiyatlara da peş peşe zam haberleri gelmeye başladı. Koronavirüs salgını nedeni ile otelde kalmak yerine ailesi ile uzun bir yaz tatili yapmak isteyenler kiralık yazlık ve ve villalara bakmaya başlarken Türkiye'nin gözde tatil beldelerinde kiralık villa ve yazlık fiyatları da adeta uçuşa geçti.

Fahiş fiyat talep eden yazlık sahipleri, emlakçılar ve aracılar nedeni ile turizm sektörü de zarar görmeye başlarken bazı bölgelerde 4 aylık kiralık yazlık fiyatları için istenen sezon fiyatı 400 bin liraya ulaştı.

EN PAHALI KİRALIK YAZLIK EVLER TÜRKİYE'NİN GÖZDE TATİL MERKEZİ ALAÇATI'DA

Türkiye'nin en gözde tatil merkezleri arasında yer alan Çeşme Alaçatı'da kiralık yazlık fiyatları cep yakmaya devam ederken Alaçatı'da yer alan yazlık evlerin sezonluk kira fiyatları 400 bin liraya ulaştı. Çeşme'de sezonluk yazlık evlerin kiraları 200 bin liradan başlarken Bodrum'da ise fiyatlar 250 bin liradan başlıyor. Kirası bu kadar olan evlerin satış fiyatları da merak konusu olurken Alaçatı'da satılık yazlık fiyatları için 2-3 milyon lira telaffuz ediliyor.