Bunu da gördük! Dairesini satışa çıkaran ev sahibi eve bakmak isteyenden 150 TL görme ücreti alıyor

İnternet üzerinden satışa çıkarılan bir konut için ev sahibi farklı bir uygulama başlattı. Evi görmek için iletişime geçenlerden, ev görme ücreti isteyen ev sahibi haftasonu tarifesi de uyguladı.

Emlak Haberleri 29.04.2022 - 12:24 29.04.2022 - 12:24 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Emlak sektörünün içerisinde bulunduğu zorlu süreçte farklı uygulamalarda kendini göstermeye başladı. Konut fiyatlarının çok yükselmesinin ardından ev sahiplerinin istekleri de artarken son örnek İstanbul'dan geldi. 

İstanbul Esenyurt'ta evini satmak isteyen bir kişi, evi görmeye gelmek isteyenlerden ücret talep  ediyor. Haftaiçi günlerde evi 100 TL karşılığında gezdiren ev sahibi haftasonu günlerde 150 TL ücret tarifesi uyguluyor. 

EVE BAKMAK İSTEYENDEN EV GÖRME ÜCRETİ İSTİYOR

Ev sahibi başlattığı uygulamaya ilşkin açıklamalarda bulundu. Yaklaşık iki buçuk ay önce evini satmak için ilan yayımladığını ifade eden ev sahibi bu süreçte onlarca kişinin evi görmek için aradığını söyledi. Çoğu vatandaşın sadece evi görmek için geldiğini ifade eden vatandaş, ancak evini satamadığını söyledi.

ücretli eve bakma (2)

Sadece ciddi alıcılara ulaşmak için farklı bir yöntem bulan ev sahibi internetten yayımladığı ilanını değiştirdi. Yeni ilanda evi görmek isteyenlerden hafta içi günlerde 100 TL talep eden ev sahibi hafta sonu ev turlarının ise 150 TL olduğunu açıkladı.

ücretli eve bakma (1)

Uzun süre boyunca evini satmak isteyen ev sahibi başlattığı uygulama hakkında ise "Ben yaklaşık 2,5 ay önce bir ilan sitesine evimi koydum. Bu süreçte onlarca insan beni aradı. Özellikle Ramazan ayında canı sıkılan insanlar evi gezmeye geldi. Bende sürekli işyerinden gel git yapıyordum ve masrafa giriyordum. O sebeple ev gezdirmeye bir ücret almam gerekli diye düşündüm." dedi.

Bu düşüncesini internetten yayımladığı ilanında da bildirdiğini açıklayan ev sahibi kazandığı parayı ise derneğe bağışladığını kendi için kullanmadığını söyledi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@