Burçların Özelliklerine Göre Ev Dekorasyonu Fikirleri! Hangi Burç Evini Nasıl Dekore Eder?

Ev dekorasyonu insanların iç dünyasına dair çeşitli ipuçları veriyor. Peki, hangi burç evini nasıl dekore eder? İşte burçların özelliklerine göre ev dekorasyonu fikirleri.

Dekorasyon 27.01.2022 - 11:28 27.01.2022 - 11:28 Büşra Uluşen

Günün büyük bir bölümü evde geçiyor. Durum böyle olunca ev dekorasyonu da hem görsellik hem de ruhsal açıdan büyük önem taşıyor. Kişiliğinizi yansıtan ve konforlu bir ev dizaynı bütçenize göre farklı şekillerde olabilir. Dekorasyon konusunu sadece görsellik diyerek sınırlamamak gerekli. Yaşadığınız yerin dekorasyonu kişiliğinizi ve iç dünyanıza yönelik birçok ipucu barındırabilir. 

Astroloji konusu son yıllarda rövanştayken burcunun özelliklerine göre evini dekore eden birçok kişi de mevcut. Gelin hangi burç nasıl bir ev ister birlikte bakalım.

KOÇ BURCU

burçlara göre ev dekoru7

Dinamikliği ile ön plana çıkan Koç burçlarının evinin eğlenceli ve renkli olması gerekir. Geleneksel ve modern trendleri takip eden koç burçlarının evlerindeki ağırlıklı renkler kırmızı ve turuncu olabilir. Koç burçlarının cesur kişiliğini yansıtacak tasarım sandalyeler, özel ışıklar, renkli sehpalar ev dekorasyonunda kullanılabilir.

BOĞA BURCU

burçlara göre ev dekoru8

Boğa burçları görselliğe önem veren, enerjik burçlardır. Burcunuz boğa ise hayal gücünüzün sınırlarını zorlayarak pastel tonlarda koltuklar tercih edebilirsiniz. Yaşam alanınızın sizin için sakin ve rahat olması oldukça önemli. Bu nedenle kullanacağınız her bir eşya sizi iyi hissettirmeli. Yumuşak tüylü koltuk örtüleri, kadife kırlentler dekorasyonunuzun önemli parçasını oluşturabilir.

İKİZLER BURCU

burçlara göre ev dekoru5

Renkli kişiliği ile dikkat çeken ikizler burçları risk almayı sever ve bu riski evinin dekorasyonuna da taşır. İkizler burcuysanız zıt renkleri bir arada kullanabilir, alakasız parçalarla görsel bir şölen yaşatabilirsiniz. Modernliğe önem veren ikizler, eğlenceli kişiliği ile aydınlık ve farklı tarzlarda mobilyalar kullanarak evini yeniden yaratabilir. Ayrıca duvarda sakin renkler kullanırken bu sakinliği sanatsal tablolar ile kırabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU

burçlara göre ev dekoru2

Yengeç burcu, diğer burçlar arasında evine en düşkün olandır. Bu sebeple evinin dizaynına da en çok yengeçler önem verir. Evin hem konforlu olması hem de göz yormaması yengeçler için önceliklidir. Büyük ve geniş eşyalar, rahat kanepeler, aile ile vakit geçirilecek büyük bir masa tam size göre olabilir. Sevdiklerinizin hediye ettiği küçük biblolar ile de en anlamlı detayları evinize taşıyabilirsiniz.

ASLAN BURCU

burçlara göre ev dekoru6

Aslan burçları kişilik özellikleri itibariyle öne çıkmayı ve ışıldamayı hedefler. Aslanlar büyük evlerin içinde büyük mobilyalar kullanmayı severler. Altın detayları, çiftlik evi ögeleri, saray tipi çarpıcı parçalar aslanlar için vazgeçilmez olacaktır. Evinize ilk adım attığınızda kendinizi önemli ve değerli hissetmek için imzalı tablolar, özel parçalar kullanabilirsiniz.

BAŞAK BURCU

burçlara göre ev dekoru9

Titizlikleriyle öne çıkan başak burçları için ev dekorasyonunda öncelik her zaman temiz ve sakin bir görüntüdür. Detaycı kişiliğini ev tarzıyla birleştiren başaklar rustik-modern tarzları tercih edebilirler. Canlı bitkiler ile evinize renk verebilir, şık dolap ve raflar ile düzeninizi koruyabilirsiniz. 

TERAZİ BURCU

burçlara göre ev dekoru4

Terazi burçları doğuştan sanatçı ruhludur. Bu nedenle kendilerine ait farklı bir düzen yaratmak isterler. Evleri dağınık olsa dahi kendilerine göre estetik bir görünüş kazandırabilirler. Terazilerin evi modern tarzda, orantılı, elegant ve uyumlu olmalıdır. Evine özel meditasyon alanları kurabilir, mindful köşeleri yaratabilirsiniz. 

AKREP BURCU

akrep-burcu-dekorasyon

Eve geldiğinde tüm günü bir yana bırakan akrepler için kendilerini ait hissedebilecekleri bir ev ortamı olmazsa olmazdır. Gizemli olmayı seven akrepler, bunu evlerine de taşıyarak koyu ve asil renkleri tercih ederler. Şık, pahalı eşyalar ile evini dekore eden akrepler aynı zamanda konforlu mobilyalardan da vazgeçemezler. 

YAY BURCU

yay-burcu-dekorasyon

Eğlenceli bir ruh haline sahip olan yaylar için seyahatler çok önemlidir. Seyahatlerden aldıkları etnik desenli eşyalar ile evlerini renklendirirler. Evde oturmayı pek sevmeseler de evde kaldıkları süre boyunca onları harekete geçirecek renkleri kullanmayı severler. Değişime açık, yenilikçi tarzı evlerinde de yansıtmayı seven yaylar, turuncu, yeşil ve pembe gibi renkleri sıkça tercih ederler.

OĞLAK BURCU

oglak-burcu-dekorasyon

Bilge tavırlarıyla dikkat çeken oğlak burçları, evlerinde nostaljik tarzı benimserler. 50'ler 60'lardan kalma antika parçalar, pikap, eskiciden alınmış bir sehpa onlar için ilgi uyandırıcıdır. Gri, yeşil ve toprak tonlarını evlerinde sıkça tercih ederler. Ev eşyalarında geleneksel tarzı seven oğlaklar için eşyaların bir bütünlük oluşturması çok önemlidir.

KOVA BURCU

burçlara göre ev dekoru9-1

Sanatsever olan kova burçları evlerinde modern tarzlarda eşyalar kullanmayı severler. Büyük ancak rahat koltuklar, beyaza yakın eşyalar ve küçük biblolar ile evlerine kendi tarzlarını yansıtırlar. Doğayı da seven kovalar için canlı bitkiler olmazsa olmazdır. Antika eşyaları pek sevmezler, onun yerine daha yenilikçi ve şık parçaları tercih ederler. 

BALIK BURCU

burçlara göre ev dekoru3

Balık burçları her zaman duygusallıkları ve hayalperestlikleriyle ön plana çıkıyor. Bu yüzden onlar için evlerinin dinlendirici olması çok önemli. Kendilerine hayal kurabilecekleri bir köşe yaratan balıklar, bu alanlarda genellikle mavi tonlarını kullanmayı tercih ederler. Yumuşak koltuklar, aile fotoğrafları, küçük kullanışlı sehpalar onlar için uygundur. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@