Bursa Gemlik Kentsel Dönüşüm Projesi

Kentsel dönüşümün başarılı bir şekilde uygulandığı bölgeler arasında yer alan Bursa Gemlik kentsel dönüşüm projesi için istimlak süreci devam ediyor.

Kentsel Dönüşüm 11.07.2018 - 20:22 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Kentsel dönüşümün başarılı bir şekilde uygulandığı bölgeler arasında yer alan Bursa Gemlik kentsel dönüşüm projesi için istimlak süreci devam ediyor.

Gemlik Belediyesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında istimlak çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Emlak İstimlak Müdürlüğü bir taşınmazın daha kamulaştırma işlemini tamamladı. Kamulaştırılan taşınmaz daha önce açıklanan 2018 kamulaştırma planı içerisinde yer alanlardan Demirsubaşı Mahallesi 218 ada 10 parselde ki 3 katlı bina oldu. Söz konusu bina takas yolu ile istimlak edildi. GEMTAŞ A.Ş. Kamulaştırma Amacı İle Takas Yaptı Yapılan açıklamaya göre söz konusu istimlak için Gemlik Belediyesi kuruluşları arasında yer alan GEMTAŞ A.Ş. tarafından üretilen konutlar arasında yer alan ve Cumhuriyet Mahallesi Çamlık mevkiinde bulunan dairelerden biri verildi. Kamulaştırma kapsamında daire tapularını alan vatandaşlar sevinç göz yaşları döktü. GEMTAŞ İlk Etap Konutları Tamamladı Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Refik Yılmaz, "30 yıldan beri vatandaşımızın yeri yeşil alanda kalmış; fakat karşılığında hiçbir yer verilmemiş, kamulaştırma yapılmayıp, atıl bir şekilde bırakılmıştı. Belediyemizin kendi kuruluşu olan GEMTAŞ A.Ş. ile burada ilk etap konutlarımızı bitirdik. Dönüşümü ve takası gerçekleştirmiş olduk. Birinci sınıf inşaat işçiliği ve malzemesi ile birlikte hem konforlu hem deniz manzaralı dairelerimizin ilk teslimatlarını gerçekleştirdik. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@