Bursa’da da kaçak yapılaşma için düğmeye basıldı! 3 gün içinde yıkılacak!

Türkiye genelinde konut sektörünü en sıkıntılı konularının başında kaçak yapılaşma geliyor. Kaçak yapılaşma Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa’da da harekete geçildi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 24.07.2019 - 10:45 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Türkiye genelinde konut sektörünü en sıkıntılı konularının başında kaçak yapılaşma geliyor. Kaçak yapılaşma Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa’da da harekete geçildi.

Türkiye genelinde konut sektöründe en önemli sorunların başında kaçak yapılaşma geliyor. Kaçak yapılar için Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa’da da Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından mücadele başlatıldı. Kaçak yapılar için ihbar hattı da kurmayı planlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi kaçak yapılara hizmet sunan firmalara da ceza kesecek.KAÇAK YAPILAR 3 GÜN İÇİNDE YIKILACAK! MÜTEAHHİTLER CEZALANDIRILACAK!Osmanlı’nın ilk başkenti olma özelliğini taşıyan tarihi ve doğa güzellikleriyle herkesi etkileyen Bursa’da şehri görsel açıdan anlamsız kılan, sosyal hayatı ve kişi psikolojisini olumsuz etkileyen kaçak yapılar ve kaçak yapıların yıkılması ve inşaatı yapan müteahhit ile firmaların cezalandırılmasını öngören karar Bursa Büyükşehir Belediye Meclisinde oy birliğiyle alınan kararla onaylandı. Bu karara göre kaçak yapılar 3 gün içinde yıkılacak.ÇALIŞMA RUHSATLARI İPTAL EDİLECEK!Kaçak yapıların yapımını sağlayan beton firmalarının yanı sıra işi yapan kişilere de büyük boyutta yaptırımlar uygulanacak. Bu yaptırımlar arasında, iş yeri kapatma ve çalışma ruhsatlarının iptal edilmesine kadar gidebileceği alınan kararla ortaya çıktı.ALTYAPI HİZMETİ SAĞLAYANLAR DA CEZASIZ KALMAYACAK!Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa’nın en büyük sorunun kaçak yapılaşma olduğunu aktaran Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş,  "Bununla ilgili mücadelede çok kararlıyız. Mücadeleyle ilgili odak gruplarıyla bir araya geldik. 17 ilçemizi kapsayacak şekilde kararlı duruş sergilersek, Bursa için bu tehditten kurtulmuş olacağız. Tüm şikayetler bu hatta iletilebilecek. İşlemlerin daha hızlı yürüyebilmesi adına tüm belediye, kurum ve kuruluşlarda 'ruhsatsız-kaçak yapı veri tabanı' oluşturulacak. Hızlı tespit, müdahale ve etkin sonuç alabilme adına ise drone ile hava denetimleri gerçekleştirilecek. Bu kapsamda zabıtaların da emir ve yasaklarını düzenleyen yönetmeliklerde değişikliğe gidilecek, yapılacak tespitlerle ilgili yetkili birimler bilgilendirilecek. Kaçak inşa edildiği tespit edilen yapılarda su, doğal gaz, elektrik ve Telekom gibi hizmetler en geç 3 iş günü içinde sonlandırılacak. Altyapı hizmeti sağlayan kuruluşlar hakkında ise idari ve adli işlemler başlatılacak." ifadelerini kullandı.İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@