Bursa'da Uygun Fiyatlı Ucuz Evler Hangi İlçelerde Satılıyor?

Aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğunun ilk başkenti olması ile büyük önem taşıyan Bursa konut sektöründe de her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Bursa'da Uygun Fiyatlı Ucuz Evler Hangi İlçelerde Satılıyor?

Aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğunun ilk başkenti olması ile büyük önem taşıyan Bursa konut sektöründe de her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Bursa Ev Fiyatları Ne Kadar?Yeni Bursa konut projeleri için sayı her geçen gün artarken kentsel dönüşüm projeleri ile eski yapılarak yıkılarak Bursa'ya yakışan planlı şehirleşmenin adımları da atılıyor. Türkiye'nin en büyük illeri sıralamasında 4. sırada yer alan Bursa gelişen sanayisi ile göç çekmeye devam ederken artan şehir nüfusu barınma ihtiyacının da doğru orantılı olarak artması anlamına geliyor.Türkiye'nin en büyük sanayi kentlerinden biri olan Bursa'da konut fiyatları da ilçelere göre değişiyor. Merkeze yakın olan ilçelerde konut fiyatları daha yüksek olurken merkezden uzaklaşıldıkça konut fiyatları da düşüyor. Yine gelişmekte olan ilçelerde de konut fiyatları daha makul seviyelerde bulunuyor. Bursa'da Karacabey satılık konut fiyatları incelendiğinde ilçenin hala konut satın almak isteyen kişilere makul fiyatlar sunduğu görülüyor. İlçede ortalama konut metrekare fiyatları 1,281 lira seviyesinde bulunuyor.Bursa Yenişehir ve Mustafakemalpaşa Ev Fiyatları Dikkat Çekiyor!Bursa konut fiyatları arasında ikinci bir seçenek ise Mustafakemalpaşa ilçesi olarak öne çıkıyor. Bursa Mustafakemalpaşa ev fiyatları 1.292 lira bandında yer alıyor. Yeni yapılan konut projelerinde bu fiyatlar artarken eski binalarda biraz daha düşüyor.Bursa Yenişehir ev fiyatları ise 1.318 liralık ortalama metrekare fiyatına sahip. Özellikle de yatırım amaçlı konut satın almak isteyen kişilere hitap eden ilçede yaşayanların sayıları 52 bini aşıyor. Bu nedenle Bursa Yenişehir ev kiraları da yükseliyor. Bursa Orhgangazi Ortalama Metrekare Konut Fiyatları 1.437 Lira olarak uygulanırken Bursa Gemlik Ortalama Metrekare Konut Fiyatları 1.470 Lira sınırında bulunuyor.Emlak365.com