Bütçeleri Sarsılan Emeklilere Garanti BBVA'dan 10 Bin TL Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası!

Geçim sıkıntısı yaşayan emekli müşterilerinin taleplerini değerlendiren Garanti BBVA tarafından emeklilere özel ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor. 

Finans 25.10.2021 - 23:22 25.10.2021 - 23:28 Engin Uzunoğlu

İhtiyaç kredisi arayışını sürdürenlerin içerisinde önemli bir kısmını emekli vatandaşlar oluşturuyor. Hayat pahalılığı karşısında son maaş zamları eriyen emekli vatandaşlar geçimlerini sağlayabilmek ve bütçe açıklarını kapatabilmek ek nakit desteğine gereksinim duyuyorlar. Bu da ihtiyaç kredilerine olan taleplerin artmasını beraberinde getiriyor. Emeklilere özel bankacılık hizmetleri veren Garanti BBVA aynı zamanda emeklilere özel ihtiyaç kredisi kampanyası düzenledi.

EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI 

Garanti BBVA, emekli müşterilerine özel bir ihtiyaç kredisi kampanyası ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu kampanya kapsamında emekli müşteriler emekli maaşlarını Garanti BBVA'ya taşıyarak kendilerine sunulan bu imkandan yararlanabiliyorlar. Yapılan kampanya açıklamasına göre müşteriler oldukça uygun şartlar eşliğinde nakit desteklerini alarak bütçelerindeki açıkların kapanmasına geçici çözümler bulabiliyorlar. 

EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Emekli müğşterilerin şube şube gezmelerine, kredi başvurusu için zorlu süreçleri tamamlamak için büyük bir efor sarfetmelerine gerek olmadan ihtiyaç kredisi veren Garanti BBVA oldukça kolay şekilde kredi başvurusu imkanı veriyor. Emekli müşterileri Garanti BBVA'nın mobil uygulaması veya internet bankacılığını kullanarak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabiliyorlar. Bu şekilde şubeye gitmeyen emekli müşteriler onaylanan kredilerini yine mobil uygulama veya internet şubesi üzerinden vadesiz hesaplarına aktarabiliyorlar. 

EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ AYLIK FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Emekli müşterilerine ihtiyaç kredisi imkanı veren Garanti BBVA oldukça makul mali şartlar altında bu finansman desteğini sağlıyor. Garanti BBVA tarafından verilen bilgilere göre emekli müşteriler ihtiyaç kredisi talebinde bulunduklarında bu talep ettikleri krediler için aylık yüzde 1,69 oranında faiz uygulanıyor. Bu faiz oranı ile yapılan hesaplamalar ile emekli müşterilerin kredi taksitlerinin net tutarları belirleniyor. 

10 BİN TL EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI 

emekli ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması

İhtiyaç kredisi kullanmak için Garanti BBVA'ya kredi başvurusunda bulunan emekli müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,69 oranında faiz uygulanıyor. Bu faiz oranı ile 12 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisi hesaplandığında aylık kredi taksiti 947 TL oluyor. Emekli müşteriler bu kredi için  50 TL tutarında kredi tahsis ücreti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyet oranının ise yüzde 28 olduğu bildirildi. Ayrıca kredinin toplam maliyeti de 11.419 TL olarak açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@