Büyük Müjde! Konut Fiyatlarına Yüzde 20 İndirim Geliyor

Konutta KDV indirimi, tapu harcı indirimi ve konut kredisi faiz oranlarında indirim müjdesi ardından şimdi de konut fiyatlarında indirim müjdesi geldi. 

Emlak Haberleri 14.05.2018 - 11:11 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Konutta KDV indirimi, tapu harcı indirimi ve konut kredisi faiz oranlarında indirim müjdesi ardından şimdi de konut fiyatlarında indirim müjdesi geldi. 

Konut Fiyatları Düşecek Mi?Uzun zamandır beklenen "konut fiyatları düştü" haberi yakın zamanda geliyor. İndirim için düğmeye basan GYODER, KONUTDER ve İNDER konutta indirim için beklenen müjdeyi çok yakında verecek. Verilen müjde ile beraber konut fiyatlarına yüzde 20 indirim yapılacak.300 Bin Liralık Konutta 60 Bin Lira İndirim YapılacakGayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nin (KONUTDER) tarafından başlatılacak olan konut fiyatlarına indirim kampanyası 2018 organizasyonuna 40'a yakın firmanın katılması bekleniyor.Kampanyanın hayata geçirilmesi ile beraber markalı konut projeleri tarafından satışa sunulan konutlarda fiyatlar yüzde 20 oranında düşürülecek. Kampanya duyurusu 15 Mayıs Salı günü yapılacak ve 16 Mayıs Çarşamba günü itibari ile konut fiyatları yüzde 20 indirimli olarak satışa sunulacak. Kampanya İle Rekor Kırılmasına Kesin Gözü İle Bakılıyor Hükümet tarafından yapılan konut kampanyası sektör temsilcileri tarafından konut fiyatlarında indirim ile desteklenecek. Bu sayede konut satış rakamları kısa sürede yükselecek ve yaklaşan seçime rağmen konut fiyatlarında beklenen rekor hedefi gerçekleştirilecek.Geçen yıl yapılan konutta indirim kampanyası kapsamında konut satışları 1 milyon 450 bin adet konut satılmıştı. Bu sene tapu harcı indirimi, konutta KDV indirimi ve konut kredisi faiz oranları indirimi ile birleşecek olan konut kampanyası ile yapılacak olan konut fiyatlarına indirim sonucunda çok daha yüksek bir satış rakamı elde edilmesi bekleniyor. Özellikle de seçim sonrasında kısa sürede yeni hükümetin işe başlaması durumunda okulların kapanması ile beraber konut satışlarına rekor beklentisi hakim. Düşen konut satışları kısa sürede toplanarak yerini rekor beklentisine bırakacak gibi görünüyor.TOKİ haberleri, emlak haberleri, konut projeleri ve satış duyurularından anında haberdar olmak için uygulamamazı indirebilirsiniz…Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZKaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@