Büyük Operasyon Yapıp Dipten Alacaklar Diyen İslam Memiş Altın Fiyatlarının Düşeceği Tarihi Açıkladı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarına dair çok çarpıcı uyarılarda bulunarak altında fiyat düşüş tarihini açıkladı. Altın fiyatları ne zaman düşecek? 

Finans 24.11.2021 - 22:48 24.11.2021 - 22:48 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de altın piyasasına hakim olması ile tanınan ve değerlendirmeleri büyük bir dikkatle takip edilen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yeni bir analizde bulundu. Altın fiyatlara dair beklentilerini açıklayan İslam Memiş fiyatların düşeceği tarihe ilişkin de çok çarpıcı bir tespitte bulundu.

Altın piyasasında sahte fiyat yükselişleri olduğunu söyleyen İslam Memiş, “Altının ons fiyatı 1.877 Dolar seviyesine kadar yükselince bu yükselişlerin sahte yükselişler olduğunu söyledim. O dönem herkes 2.300 Dolar seviyesini konuşmaya başladılar. Ons altına bir operasyon çekip dipten alacaklar ve altın fiyatları yeniden yükselecek. Şu andaki fiyatlamaya göre 1.815 Dolar seviyesine kadar bir toparlanma bekliyorum. Oradan tekrar düşüş trendine girilecek.” dedi.

BÜYÜK MANİPÜLASYON YAPILACAK

Altın piyasasında manipülasyon olduğunu söyleyen  İslam Memiş, “Altında büyük bir manipülasyon yapılacak. Oyun kurucular altını çok ucuza alacaklar. Siz satacaksınız onlar ucuza alıp paralarına para katacaklar. 397 TL seviyesinde gram altını nasıl takılı bıraktılar sonra da iki kat fiyata yükselttiler. Yine aynısını yapacaklar. Siz satıp zarar edeceksiniz, oyunu kuranlar ise satın alıp kar edecekler.” ifadelerini kullandı.

DİP OPERASYONU YAPIP UCUZDAN ALTIN ALACAKLAR

Altın piyasasında meydana gelecek olan gelişmelere dair analizini yapan İslam Memiş, “Altının ons fiyatında 1.820 Dolar seviyesi görüldükten sonra dip operasyonu başlayacak. O noktadan sonra ons altın fiyatı düşmeye başlayacak. 1.765 Dolar, 1.747 Dolar ve 1.725 Dolar seviyelerini ons altında görebileceğiz. Ancak 1.750 Dolar seviyesinden altın alımı yapmadıkça altın için yolu açmayacaklar. O seviyeye gelindiğinde bu iş sadece altınla sınırlı kalmayacak. Avrupa'da olsun ABD'de olsun sokak hareketlerini göreceğiz. En geç iki hafta içerisinde bu dediklerim gerçekleşmiş olacak.” şeklinde konuştu.

ALTIN YATIRIMCISI NE YAPMALI? 

Altın yatırımcılarının ne yapması gerektiğini de söyleyen islam Memiş, “Gram altın alanlar oldu. Kar mı ettiler. Onlar zarar ettiler. Uzun vadede kar edecekler ama malı alırken kazanacaksınız. Gram altın 400 TL iken almadın, 500 TL iken almadın, 600 TL iken almadın ama 700 TL'nin üzerine çıktı aldın. Sonra da ben zarar ettim diyorsun. Kazanacaksın zarar etmezsin ama bekleyeceksin. Bir malın alım seviyesi vardır. Panik ve korku alımı yapmayın. Gram altının fiyatı 585 TL'ye düşmedikçe ben gram altın düştü demeyeceğim. Gram altın almamış olanlar, panik alımı yapmayı düşünenler sakın bu tuzağa düşmesinler.” dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@