Büyük Soygunda 2. Perde! Devremülk Soyguncuları İş Başında

Devremülk dolandırıcıları dur durak bilmiyor. Atmış oldukları imzalar ile başları derde giren mağdurlar ikinci kez dolandırılıyor, vatandaşın mağduriyeti büyüyor

Emlak Haberleri 08.09.2021 - 10:18 08.09.2021 - 10:18 Gülcan Özer

Türkiye'de en çok yaşanan dolandırıcılık olaylarının başında yer alan devremülk dolandırıcılığı için kullanılan yöntemler ağızları açık bırakmaya davet ediyor. Vatandaşların akıl almaz yöntemlerle kandırılarak mağdur edildiği olaylarda artık aynı mağdurlar ikinci kez bile dolandırılmaya çalışılıyor. 

On binlerce devremülk mağduru bulunurken vatandaş hem tapusunu alamıyor hem de imzaladığı senetler nedeni ile ağır borç yükü altında icralık oluyor. Bu seferde dolandırıcılar daha önce parasını kaptıran mağdurları paralarını kurtarma vaadiyle kandırmaya çalışıyor. 

DOLANDIRILAN DEVREMÜLK MAĞDURLARI YENİDEN HEDEF SEÇİLİYOR! 

Hürriyet Gazetesi tarafından yapılan habere göre devremülk mağdurları yeni bir kıskaca daha alındı. Konu hakkında açıklama yapan Devremülk ve Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Veysel Saltan tarafından yapılan açıklamaya göre devremülk firmalarında çalışan kişiler eski mağdurları aramaya başladı ve kurmuş oldukları yeni danışmanlık şirketleri üzerinden girişimde bulundu. 

Saltan “Bu şirketlerin eski çalışanları çeşitli illerde danışmanlık firmaları kurmuşlar. Bu firmalar üzerinden, eski ‘müşterilerine’ ulaşarak ‘Bizim eski firma sizi mağdur etti, dolandırdı. Ancak bu mağduriyetinizi giderebiliriz. Bizim çalıştığımız avukata vekaletname verirseniz, alacağınız tahsil edilir’ diyor.

İnsanlar da umutlanarak vekaletnameyi ilgili avukata çıkarıyorlar. Ancak bu kez avukat eli ile dolandırılıyorlar. Bu konuda çok sayıda kişi bize ulaştı. Avukat, aldığı paranın çok az kısmını ilgili mağdura veriyor. Paranın büyük bölümünü bu kişiler kendi aralarında paylaşıyor” diyerek devremülk mağdurlarını uyardı. 

devremülk-mağdurları

Kendisinin de imzaladığı senetler nedeni ile iki kez icralık olduğunu belirten Saltan kendisi gibi mağdur olan kişilerle bir araya gelerek bu derneği kurduklarını ifade etti ve çok büyük mağduriyetlere tanık olduğunu söyledi. Elindeki tüm birikimini kaybeden hatta icralık olan kişilerden intihara teşebbüs eden ve boşanan çiftler olduğunu belirten Saltan acilen devremülk sorunun çözülmesi gerektiğine dikkat çekti. 

Özellikle de Türkiye'nin kaplıca cennetleri olarak bilinen Afyon ve Yalova'da devremülk dolandırıcılığı olayları daha sık görülürken pek çok kişi tapusunu dahi alamadığı devremülkler için imzaladıkları senetler yüzünden ödeme yapmak zorunda kalıyor. Ödeme yapmayan kişiler ise icra davaları ile mücadele ediyor ve çoğu zaman icradan ödeme yapmak zorunda kalıyro. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@