Büyükbaş ve Küçükbaş Destek Paketi Açıklandı! 2022 Besicilik Kredisi Nasıl Alınır?

Besicilik kredisi almak isteyenler için bu kredinin tüm detaylarını yazımızda derledik. Sizler de bu kredi ile ilgili tüm detayları öğrenerek kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Önemli Başlıklar 03.04.2022 - 12:34 03.04.2022 - 12:34 Burak Cantürk

2022 besicilik kredisi nasıl alınır sorusu besicilik ile uğraşan ve işlerini büyütmek isteyen kişiler en sık merak edilen konulardan birisidir. Kişiler besicilik kredisi ile birlikte işlerini büyütmek için lazım olan gerekli parayı bulabilirler. Bu sayede de kişilerin son derece kârlı şekilde iş yapmaları mümkün hale gelmiştir.

Besicilik kredisi almak için kişilere Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2 proje sunulmuştur. Bu projeler ile birlikte kişiler Tarım İlçe Müdürlükleri’ne giderek gerekli başvuruları yapmalıdırlar. Bu başvurular sonucunda da kredi alma şansı yakalarlar. Bu projeler TKDK ve KKYDP olarak ikiye ayrılmıştır. TKDK projesi sadece belirli illerde mevcut iken KKYDP projesi ile birlikte tüm Türkiye’ye besicilik kredisi imkanı tanınmıştır. Her iki proje için de kişilerin izlemesi gereken yol haritası farklıdır.

Besicilik Kredisi Başvurusu

Besicilik kredisi başvurusu ile birlikte kişiler kendileri için gerekli olan besicilik kredisini alabilirler. Besicilik kredisi, besicilik ile uğraşan hemen hemen herkes tarafından tercih edilen bir kredi türüdür. Bu kredi ile birlikte kişilerin işlerini büyütmek için gerekli gördükleri para sağlanabilir. Besicilik kredisi başvurusu Ziraat Bankası üzerinden yapılmaktadır. Belirli şartları sağlayan kişiler, gerekli belgeler ile birlikte başvuru yaparak son derece hızlı şekilde kredilerini alabilirler.

besicilik-kredisi-nasil-alinir

Besicilik Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Besicilik kredisi başvurusu için gereken evraklar kişilerin mutlaka ve mutlaka tedarik etmesi gereken evraklardır. Bu evraklar şunlardır:

· İşletme belgesi

· Yerleşim belgesi

· İpotek belgesi

· Mali bilanço

· T.C. kimlik belgesi

· Kredi başvuru dilekçesi

· Ticari sicil gazetesi

· Vergi levhası

· Noter onaylı imza sirküleri

Belirtilen evraklar ile Ziraat Bankası’na başvuru yapılması mümkündür.

Besicilik Kredisi Şartları Nelerdir?

Besicilik kredisi şartları kredi türüne göre değişiklik gösterir. Bu şartlar şunlardır:

· Kredi notunun 1700 – 1800 puan olması

· Rehin olarak gösterilecek taşınmaz olması

· Vergi borcu olmaması

· Gelir belgesine sahip olma

· İşletme belgesine sahip olma

Belirtilen şartları sağlayan kişiler, besicilik kredisi almaya hak kazanabilirler.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@