Buzlar Tamamen Eridi! Berat Albayrak ile İlgili Yeni Görev İddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eski Maliye Bakanı Berat Albayrak arasında son dönemlere soğukluk olduğu iddia ediliyordu. Ünlü gazeteciden o iddialara yeni bir değerlendirme geldi.

Buzlar Tamamen Eridi! Berat Albayrak ile İlgili Yeni Görev İddiası

Siyaset gündeminin derin konularından bir tanesi de Berat Albayrak'ın yeniden kabinede yada başka bir görevde yer alıp almayacağı. Maliye Bakanlığı görevinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile arasının soğuk olduğu iddia edilen berat Albayrak için yeni bir iddia gündeme geldi.

BERAT ALBAYRAK İLE İLGİLİ YENİ İDDİA

Berat Albayrak'ın, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile arasının açıldığı konuşuluyordu.

Zaman zaman kabineye girecek iddiaları ile gündeme gelen Berat Albayrak için son iddia Habertürk yazarı Sevilay Yılman'dan geldi. Ünlü gazeteci köşesinde yer verdiği konuya dair yeni bir iddia gündeme getirdi. İddiaasında Berat Albayrak ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arasında ki buzların eridiğini ifade eden Yalman bundan sonraki süreçte Albayrak'ın alabileceği görevlere ilişkin konuştu.

"Maalesef izin vermediği için adını açıklayamadığım ancak Berat Albayrak ile sürekli irtibatta olduğuna emin olduğum kişi aynen şunları söylüyor Erdoğan ve Albayrak arasındaki ilişkiye dair; “Evet. Görevi bırakırken kendi başına karar vermiş olmasına Cumhurbaşkanı çok içerledi ama sonuçta et tırnaktan ayrılır mı? Böyle olmasını bekleyen çevreler var ama boşuna bu beklenti. "

Yazısının devamında irtibatta olduğu kişinin konuşmalarına yer veren Yalman, yazısında o kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Berat Albayrak arasında özel bir hukuk olduğunu söyledi. İki ismin kayınpeder/damattan çok baba oğul gibi olduklarını ifade edildiği yazıda ayrıca Berat Albayrak'ın yeni görevine ilişkin yeni iddia yer aldı.

YENİ GÖREVİ NE OLACAK?

Yazının devamında Berat Albayrak'ın hangi görevde olacağına ilişkin "Berat Albayrak’la ilgili; “Yeniden ekonomi bakanı ya da enerji bakanı olacak veya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yardımcısı pozisyonuna gelecek” söylentileri Albayrak’ın yakınlarına göre safsatadan ibaret. Ben de inanmıyorum resmi olarak bir göreve döneceğine ama bu, Albayrak’ın olası kabine revizyonu veya ekonomi başta olmak üzere Erdoğan’ın plan ve programlarında etkili olmayacağı anlamına da gelmez." ifadeleri yer aldı.