California Yangını İle 27 Bin Kişinin Yaşadığı Kasaba Haritadan Silindi, 11 Bin Ev Yok Oldu!

Amerika'nın California eyaletinde bulunan Paradise kasabasında 8 Kasım 2018 tarihinde başlayan orman yangını hala devam ediyor.

Emlak Magazin 17.11.2018 - 08:31 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Amerika'nın California eyaletinde bulunan Paradise kasabasında 8 Kasım 2018 tarihinde başlayan orman yangını hala devam ediyor. Yangının son bilançosu haberimizde...

Türkçe'de cennet anlamına gelen Paradise kasabası kelimenin tam anlamı ile cehennemi yaşadı. Başlayan yangın alınan tüm önlemlere rağmen bölgede hızlanan rüzgar nedeni ile hala söndürülemedi. Şu ana kadar yangın nedeni ile 66 kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken 631 kişiden ise hala haber alınamadığı açıklandı. Paradise Kasabası Yok Oldu!Yangının elektrik arızası nedeni ile başladığı merkez olan Paradise Kasabası tamamen kül oldu ve adeta haritadan silindi. Amerika'nın pek çok ünlü yıldızının ve zenginlerin lüks malikanelerine ev sahipliği yapan kasabada şimdiye kadar 11 bin yapının tamamen yanarak kullanılamaz hale geldiği açıklandı. Amerika Tarihinin En Büyük Yangını Olarak Kayıtlara Geçti 66 kişinin hayatını kaybettiği California Yangını, Amerika tarihinin en büyük yangını olarak kayıtlara geçti. Yangın aradan geçen uzun zamana rağmen ne yazık ki hala söndürülemedi. Hollywood yıldızlarının milyon dolarlık malikaneleri küle döndü. Bölgenin ünlü isimlerin uğrak noktası olduğu açıklanırken bölgede evi olan ünlü isimler de yangın sonrası küle dönüşen evlerinin resimlerini sosyal medya hesaplarından paylaşmaya devam ediyor. Bunlardan biride ünlü film yıldızı Gerard Butler oldu. Milyon dolarlık malikaneleri küle döndüren yangında Butler'in evinin yanı sıra evinde park etmiş olduğu lüks aracı da küle döndü ve kullanılamaz hale geldi. Butler evinin önünde video çekerek sosyal medya hesabına yüklerken hayranlarından başlatılan yardım kampanyasına destek olmalarını istedi. Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@