Çalışan Annelere Müjde! 2019 Yılında Devlet Desteği Artarak Sürüyor

Çalışan annelere devlet desteği 2019 yılında artarak sürüyor. Kadın istihdamı sayısının artması için başlatılan projelerde kadınlara ödenen devlet yardımı desteği artıyor.

GÜNDEM 26.03.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Çalışan annelere devlet desteği 2019 yılında artarak sürüyor. Kadın istihdamı sayısının artması için başlatılan projelerde kadınlara ödenen devlet yardımı desteği artıyor.

Çalışan kadınlara devlet desteği artarak sürüyor. Devlet "İşte Çalışan Anne" adını verdiği kampanya ile çalışan kadınlara farklı destek ödemeleri yapıyor. İş'te Anne Projesi İle Günlük 80 Lira Harçlık Verililyor! Kampanyadan yararlanmak isteyen anneler İŞKUR tarafından açılan Meslek Eğitim Kursları diğeri İşbaşı Eğitim Programı kurslarından birine katılıyor. Bu kurslara katılan 0-15 yaş arası çocuğu olan annelere devlet kursa katılım gösterdiği gün başına 80 lira destek ödemesi yapıyor. Kursun amacı kadınların meslek sahibi olmalarını sağlamak ve kadınları çalışma hayatına teşvik etmek. İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, Yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak, İşverenin aradığı özel şartları taşımak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, Emekli olmamak şartlarını taşıyan kadınlar kurslara başvuruda bulunarak 80 lira günlük ödeme alma hakkı elde edecek. Çalışan Anneye İş Göremezlik Ödeneği İş hayatında yer alan kadınlar anne olmaya hazırlandıklarında İş Görememezlik Ödeneği veriliyor. Doğumdan önce ve sonra çalışamayan annelere sağlanan bu destek tutarı 16 hafta devam ediyor. Bu süreç boyunca ise annelere iş görmemezlik ödeneği veriliyor. Bunun için ise annenin son bir yıl içinde 90 gün prim ödemiş olması şartı aranıyor. Bu süreçte asgari ücrete çalışan bir anneye sağlana destek miktarı ise yapılan zam ile birlikte 6 bin TL'yi aşabiliyor.Çalışan Anneye Kreş Desteği 2019 (Çalışan Anneye Bakıcı Yardımı 2019 Başvuru) Çalışan annelere kreş desteği ve bakıcı yardımı ödemeleri de yapılıyor. Bu yardımı almak isteyen annelerin aranılan kriterleri taşımaları durumunda devlet tarafından bin 500 lirayakadar aylık destek ödemesi yapılıyor. Haber Kaynağı: Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@