Çalışma Bakanı Bilgin'den Son Dakika 2022 Asgari Ücret Zammı Açıklaması Geldi!

Milyonlarca kişinin merakla beklediği asgari ücret zam oranı hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından son dakika açıklaması yapıldı. 2022 asgari ücret zam oranı yüzde kaç?

Çalışma Bakanı Bilgin'den Son Dakika 2022 Asgari Ücret Zammı Açıklaması Geldi!

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş sonrasında vatandaşın geçim derdi daha da büyürken özellikle de dar gelirli vatandaşlar için ay sonunu getirmek daha da zorlaşmıştı. Bu nedenle 2022 asgari ücret zam oranı daha da önem kazanırken asgari ücretli çalışanlar bu sene maaşlara daha yüksek bir oranda zam yapılmasını talep etmişlerdi.

2022 asgari ücret zam oranı için tahminler havada uçuşurken konu hakkında son dakika açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapıldı. Bakan Bilgin söz konusu zam için "Türkiye ne bağımsızlığından taviz verecektir ne sosyal politikasından taviz verecektir ne de dar gelirlisini, çalışanlarını emekçilerini enflasyona mağlup edecektir. Enflasyon üstünde bir gelir dağılımını düzenleyecek sosyal politika hedefinden asla uzaklaşmayacağız" diyerek asgari ücretliyi enflasyona ezdirmeyeceklerini dile getirdi.

SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET HABERİ: 2022 ZAMMI HAKKINDA BAKAN BİLGİN NE DEDİ?

Türk-İş Bölgesel Şube Başkanları ve İl Temsilcileri Semineri toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin burada önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin enflasyonun dar gelirliler üzerindeki yükünü alacaklarını belirterek "Günümüzde enflasyon, hayat pahalılığı ortaya çıkmaktadır.

Elbette Türkiye bu süreci bu enflasyonla ilgili sorunları aşacak bir ülkedir. Yapılacak düzenlemelerle, hem bizim uyguladığımız sosyal politikalarla hem uygulayacağımız sosyal politikalarla bunun zararlarını asgari düzeye indirecek, aynı zamanda kısa vadede ekonomi politikalarıyla enflasyonun özellikle dar gelirlilere yansıyan yönünü bertaraf edeceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

ASGARİ ÜCRET GÖRÜŞMELERİ BAŞLIYOR!

Bakan Bilgin "Önümüzdeki dönem asgari ücret görüşmeleri başlıyor" diyerek söz konusu rakamın tüm sosyal alanları düzenleyeceğini dile getirdi.

Yeni Akit Gazetesi 2022 Asgari Ücret Rakamını Açıkladı: Haberi okumak için Burayı Tıklayınız...

Gelir Vergisi Düzenlemesi Çıkarsa Asgari Ücret Kaç TL Olur? Haberi Okumak İçin Burayı Tıklayınız...

SONRAKİ HABER