Çalışma Bakanı Bilgin'den Son Dakika 3600 Ek Gösterge Çalışma Programı Açıklaması

Milyonlarca memuru ve memur emeklisini yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge hakkında Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'den son dakika açıklaması geldi!

Gündem 02.09.2021 - 13:38 02.09.2021 - 13:39 Gülcan Özer

Türk Telekomünikasyon A.Ş. ile Türkiye Haber-İş Sendikası arasında düzenlenen 14. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi İmza Törenine katılan Çalışma ve Sosyal Bakanı Vedat Bilgin konuşma gerçekleştirdi. Bakan Bilgin son dönemin en çok konuşulan konuları arasında yer alan 3600 ek gösterge hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak verilen 3600 ek gösterge aradan geçen uzun süreye rağmen çıkartılamamıştı. Aradan geçen sürede memur ve memur emeklilerini ilgilendiren 3600 ek gösterge için çalışmalar sürdürülürken memurlarla imzalanan toplu sözleşmede yasal düzenleme bir kere daha gündeme taşınmıştı. 

3600 EK GÖSTERGEDE SON DURUM NE, NE ZAMAN ÇIKACAK, SON DAKİKA AÇIKLAMASI NE?

Törende kamu işçileri ve memurlarla imzalanan sözleşmelere değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Bilgin memurlarla yapılan sözleşme kapsamında çok önemli bir kararı belirleyerek sözleşme tutanağına geçirdiklerini belirtti.

Bakan Bilgin "Nedir o? 3600 ek gösterge sorunu. Bunu sözleşmeyle kayıt altına aldık. Bu sözleşme döneminde 3600'ü, bütün memurlar için ciddi bir sorun olan ek gösterge meselesini çözüme kavuşturacağız. Sözleşmemizle kayıt altına alındı. Şimdi onun çalışma programını hazırlıyoruz" diyerek alınan bu kararın çok önemli bir adım olduğuna dikkat çekti. 

Geçici işçiler sorununu da çözmek istediklerini belirten Bakan Bilgin Türkiye'nin üretim gücünün sosyal politakalarla desteklenmeye devam edilmesi güçlü bir ülke olarak yükselişin devam edeceğini dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@