Çalışma Bakanı Selçuk'tan 2020 Yılının İlk EYT Açıklaması Geldi

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu konuşmasında emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 10.01.2020 - 09:31 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu konuşmasında emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. EYT Yasasının enine boyuna incelendiğini duyuran Bakan Selçuk maliyet üzerinde durdu.

Hükümet kanadından 2020 yılının ilk EYT açıklaması geldi.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk vermiş olduğu bir röportaj kapsamında emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son durumu ele aldı. Bakan Selçuk konuşmasında EYT düzenlemesine dair yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.ÇALIŞMA BAKANI SELÇUK'TAN EYT MALİYETİ AÇIKLAMASIÇalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, EYT düzenlemesi konusuna ilişkin açıklamalarını Hürriyet Gazetesi'ne özel röportaj verdi.Bu röportajında kamu gündeminin merak edilen konu başlıkları hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk konulara ilişkin son gelişmeleri değerlendirdi. Bu çerçevede Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlar için önemli ifadeler kullanan ve maliyet hesabı üzerinde duran Çalışma Bakanı Selçuk şu ifadeleri kullandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un EYT Açıklaması"Bunların yüzde 80-90'ı da çalışmaya devam ediyor. Biliyorsunuz, emekliliği hak etmenin üç şartı var: yaş, prim ödeme gün sayısı ve sigortalılık süresi. Dolayısıyla, emeklilikte yaşa takılanlar dediğimizde, yaştan dolayı emeklilik hakkını kazanamayanlar var. Konuyu etraflıca inceledik ve birden fazla alternatif üzerinden çalışıp maliyetleri çıkardık. Yüksek maliyetinin yanı sıra sosyal güvenlik reformundan bir geri dönüşü ifade ettiği için ilke olarak da karşıyız. Reformu geriye döndürmek aktüeryal dengenin bozulması demek"Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@