Çalışma Bakanı Vedat Bilgin Asgari Ücret Zammı İçin Son Gelişmeyi Açıkladı!

Asgari ücret zammı ile alakalı yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Yapılan zam çalışmasında son durumu Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Vedat Bilgin açıkladı. 

Finans 15.11.2021 - 23:13 15.11.2021 - 23:13 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de 2022 yılında asgari ücretin ne kadar olacağına dair büyük bir merak yaşanırken bu konu hakkında önemli gelişmeler yaşanıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından asgari ücret zammına ilişkin kapsamlı bir çalışma yürütüldüğü biliniyor. Bu konuda Çalışma vce Sosyal Güvenlik bakanı vedat Bilgin gelinen son durum hakkında bilgi verdi. 

AK PARTİ MKYK TOPLANTISINDA ASGARİ ÜCRET GÖRÜŞÜLDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde AK Parti MKYK toplantısı yapıldı. Bu toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de katıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın asgari ücret zammı ile alakalı olarak yaptığı çalışmalarda gelinen son noktalara ilişkin Bakan Vedat Bilgin burada bir sunum gerçekleştirdi. 

ÇALIŞMA BAKANI AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti MKYK toplantısında asgariş ücret zammına dair açıklama yapan Bakan Vedat Bilgin, “Asgari ücrete uygulanacak olan zamma ilişkin Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. Bu konuda tüm tarafların hassasiyetlerini en küçük ayrıntısına kadar dikkate alıyoruz. Yaşanan ekonomik gelişmeler, vatandaşların alım gücünde gelinen nokta gibi değerlendirmeler yapılıyor. Tüm bunların yanında gerek işçi kesimi olsun gerekse de işveren kesimi olsun bir de anket çalışması gerçekleştiriyoruz.” dedi.

TÜM TARAFLAR MEMNUN OLACAK

Asgari ücret zammının belirlenmesinde büyük bir hassasiyet göstereceklerini söyleyen Bakan Vedat Bilgin, “2022'de uygulanacak olan asgari ücretin belirlenmesine dair oldukça kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. Biz tüm tarafları memnun edecek bir zam rakamı konusunda herkesi buluşturacağız. Hem asgari ücretli çalışanlar hem de işverenler bundan memnun olacaklar. Nihai kararı ise Sayın Cumhurbaşkanımız verecek.” ifadelerini kullandı. 

Asgari ücret zammı ile alakalı olarak yapılan çalışmaların son şekli verildikten sonra Asgari ücret tespit Komisyonu çalışmalara başlayacak. Hızlı bir şekilde de komisyondan asgari ücrete yapılacak olan zamma dair net rakam çıkıp kamuoyuna bildirilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@