Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'den Son Dakika Asgari Ücret Zammı Açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Vedat Bilgin'den son dakika asgari ücret zammı haberi geldi. Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak?

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'den Son Dakika Asgari Ücret Zammı Açıklaması!

Merakla beklenen asgari ücret zammına ilişkin bir son dakika gelişmesi meydana geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret zammı ile alakalı olarak yeni bir açıklama yaptı. Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? Asgari ücret 2022 yılında kaç TL olarak uygulanacak?

ASGARİ ÜCRETTE ÇOK CİDDİ ARTIŞ YAPACAĞIZ

Asgari ücret zammının belirlenmesi için yapılan çalışmaları yöneten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bir son dakika açıklaması yaparak, "Asgari ücrette hem toplumun hem de çalışanların beklentilerini karşılayabilecek çok ciddi bir artış yapacağız. Asgari ücret zammını açıklamamızla beraber asgari ücretle çalışan düşük gelirli vatandaşlarımız bayram edecekler. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Asgari ücretli vatandaşlarımızın alım gücünü çok yüksek seviyeye taşıyacağız." dedi.

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU PAZARTESİ GÜNÜ TOPLANIYOR

Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından 2022 yılında uygulanacak olan asgari ücretin belirlenebilmesi için görüşmeler devam ediyor. Şu ana kadar 3 toplantı yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yönetiminde oluşturulan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda işverenli 5 üyeyle TİSK ve işçileri de 5 üyeyle TÜRK-İŞ temsil ediyor. Kamuyu temsilen de 5 üye komisyonda yer alıyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu dördüncü toplantı 13 Aralık Pazartesi günü yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in de katılacağı toplantıdan çok büyük bir ihtimalle asgari ücret zammına ilişkin karar çıkacak.

ASGARİ ÜCRET KAÇ TL OLACAK?

Asgari ücretin 2022 yılında kaç TL olacağına dair büyük bir merak yaşanıyor. Şu anda kadar açıklanan resmi rakam yok. Ancak işverenlerin 3.500 TL'lik ve işçilerin de 4.000 TL'lik önerileri bulunuyor. Asgari ücret zammına ilişkin nihai rakam devletin asgari ücrete uygulayacağı yeni desteklerle netleşecek.

SONRAKİ HABER