Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'den Sözleşmeli Personel, EYT, Kamu Çalışanlarının Maaşlarına İyileştirme Açıklamaları!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin EYT düzenlemesi ile sözleşmeli memurlar ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu. EYT düzenlemesi yapılacak mı?

Finans 06.06.2022 - 22:08 06.06.2022 - 22:08 Engin Uzunoğlu

Türkiye’de memurların uzun yıllardır bekledikleri 3600 ek gösterge düzenlemesinde ilk somut adım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarla atıldı. Bunun ardından ise başta Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olmak üzere diğer kesimlerde kendilerini ilgilendiren düzenlemelerle alakalı son gelişmeleri merak etmeye başladılar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin çok sayıda merak edilen konuda son durumları açıkladı.

SENDİKALAR BİLE BEKLEMİYORDU

Türkiye’de kimsenin beklemediği şekilde 3600 ek gösterge düzenlemesini yaptıklarını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Türkiye’de çalışanlarımızın her konusu bizim ilgi alanımıza giriyor. Asgari ücrette daha önce devrim gibi bir artış sağlamıştık. Şimdi 3600 ek gösterge meselesini çözüyoruz. Sendikaların bile beklemediği bir şekilde 3600 ek gösterge düzenlemesine imza atıyoruz. Türkiye’de kamu çalışanları bu gece çok farklı uyuyacaklar.” dedi.

KAMU ÇALIŞANLARININ MAAŞLARINA İYİLEŞTİRME

Kamu çalışanlarının maaşlarının artmaya devam edeceğini söyleyen Bakan Vedat Bilgin, “Temmuz ayında kamu çalışanlarının maaşlarına kapsamlı bir iyileştirme yapacağız. Aralık ayında da aynı şekilde bir iyileştirme mümkün olabilecek. Aralık ayında yapılacak olan düzenleme ile ek göstergenin yansımaları çok daha yüksek tutarlarda olacak.” ifadelerini kullandı.

SÖZLEŞMELİ PERSONELLER KADROYA ALINACAK

Sözleşmeli personel meselesine çalışmaya başladıklarını söyleyen Bakan Vedat Bilgin, “Bundan sonra açacağımız ilk dosya sözleşmeli personeller olacak. Bu kamu çalışanlarımıza devletimizin hangi imkanları sağlayabileceği konusunda zaten çalışmalara başlamıştık. İsteğe bağlı olarak sözleşmeli personellere kadro verecek bir sistemi uygulamaya sokmayı düşünüyoruz.” şeklinde konuştu. 

EYT AÇIKLAMASI

EYT’lile rile alakalı olarak da açıklamada bulunan Bakan Vedat Bilgin, “Emeklilikte yaşa takılanlar meselemiz de var. EYT konusunda biz kapıları kapatmadık. O dosya da şu anda önümüzde duruyor. Çalışmalarımız belirli bir noktaya geldiğinde detaylarını kamuoyu ile paylaşırız.” dedi.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@