Çalışma Bakanlığı Taşeron İşçilerin Tediye İkramiyesi Ödeme Tarihlerini Açıkladı Mı?

Taşeron işçilerinin Ocak ayında alacakları ilave tediye ikramiyesi ödemeleri, yüzbinlerce 4/D'li kamu işçisini yakından ilgilendiriyor.

Gündem 22.01.2020 - 09:35 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Taşeron işçilerinin Ocak ayında alacakları ilave tediye ikramiyesi ödemeleri, yüzbinlerce 4/D'li kamu işçisini yakından ilgilendiriyor. peki Çalışma Bakanlığı tediye ikramiyesi ödemelerine dair resmi açıklamada bulundu mu? Süreç nasıl işleyecek? Bu soruların yanıtları haberimizde.

Kamu birimlerinde 4/D statüsünde çalışan taşeron işçileri Ocak ayı ilave tediye ikramiyesinin ödemelerinin yapılmasını bekliyor. Bu konuda yapılacak resmi açıklamayı bekleyen yüzbinlerce taşeron işçi için sürecin nasıl işlediğini aktarıyoruz. İşte 2020 yılı Ocak ayı tediye ikramiyesi ödemelerinin yapılacağı tarihe dair son veriler. OCAK 2020 TEDİYE İKRAMİYESİ ÖDEMELERİ4/D'li kamu işçilerine yapılacak olan tediye ikramiyesi ödemeleri için öncelikle Cumhurbaşkanlığı kararı gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı tarafından alınacak ödeme kararı sonrası ödemelerin yapılacağı tarih netlik kazanacak. Bundan sonraki aşamada ise taşeron işçiler ödemelerin yapıldığı tarihten itibaren ikramiyelerini hesaplarından alabilecekler. Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçiler 2019 yılında tediye ikramiyesi ödemesinin ilk taksini 31 Ocak tarihinde almışlardı. 2020 yılında da tediye ikramiyesi ödemelerinin ilk taksiti için 31 Ocak Cuma günü öne çıkıyor. KİM NE KADAR TEDİYE İKRAMİYESİ ALACAK?Tediye ikramiyesi alacak olan vatandaşlar için diğer bir önemli husus ödeme miktarları. Öncelikle tediye ikramiyesi ödemeleri çalışan işçinin brüt maaşına göre yapılır. Bu ödemelerde en belirgin rakam ise asgari ücret için.2020 yılında kamu asgari ücretle çalışan taşeron işçiler tediye ikramiyesinin ilk taksitinde 913 TL ödeme alacaklar. Bunun yanında brüt çalışma ücreti  3.000 TL olan bir kamu işçisi tediye ikramiyesinin ilk taksiti olarak 929 TL ödenecek.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@