Çalışma Bakanlığı Ve Çevre Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alım İlanları Yayınlandı! Hangi Kadrolara Kaç Personel Alınacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için yeni personel alım ilanları yayınlandı. Hangi bakanlık kaç personel alımını ne zaman, nasıl yapacak? 

Emlak İş İlanları 08.10.2021 - 03:00 08.10.2021 - 03:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de kamu personel alımk ilanlarına yömelik iki ayrı ilan yayınlandı. Resmi Gazete'de yayınlanan bu ilanlara göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde personel alımı yapılacak. İlgili bakanlıklar yapılacak olan personel alımlarına dair tüm detayları açıkladılar. 

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI 125 ÇALIŞMA UZMAN YARDIMCISI ALIMI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere 125 çalışma uzman yardımcısı personel alımı yapılacak. Bu kadrolara başvuru yapacak olan adayların en az 4 yıllık lisans eğitimi veren ve ilanda belirtilen öğrenim dallarından mezun olmaları gerekiyor. Ayrıca ÖSYM tarafından yapılan 2020 ve 2021 yıllarındaki KPSS'de yine ilanda belirtilen puan türlerinde en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. Bunların yanında başvuru yapacak adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları da başvuru şartları arasında yer alıyor. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 125 çalışma uzman yardımcısı alımı iş ilanına başvuru yapmak isteyen adayların başvurularını e-devlet üzerinden 12 Ekim ile 7 Kasım tarihleri arasında yapabilecekleri açıklandı. Bu başvurularda şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecek. Adaylar yalnızca elektronik ortamda başvuru yapabilecekler.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125 çalışma uzman yardımcısı personel alımı için başvurular  kabul edildikten sonra KPSS puan sıralamasına göre alım yapılacak pozisyon sayısının 3 katı kadar aday sözlü sınava davet edilecek. Bu sözlü sınavda alınacak puan ile de işe yerleştirmeler gerçekleştirilecek. 

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI 10 COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMİ UZMAN YARDIMCISI ALIMI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan resmi ilana göre bakanlık bünyesinde görevlendirilmek üzere 10 coğrafi bilgi sistemi uzman yardımcısı alımı yapılacak. Bu alımı gerçekleştirilecek olan personeller Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü'nde istihdam edilecekler. Bu iş ilanına başvuru yapmak isteyen adayların en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, harita mühendisliği, jeodezive fotogrametri mühendisliği, geomatik mühendisliği, şehir ve bölge planlama bölümlerinden birisinden mezun olmaları gerekecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın personel alım ilanına başvuru yapmak isteyecek olan adayların son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları istenecek. Ayrıca adayların 1 Ocak 2021 günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmaları istenecek. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın açmış olduğu 10 Coğrafi Bilgi Sistemi Uzman Yardımcısı kadrosu için başvurular 13 Ekim ile 26 Kasım tarihleri arasında kabul edilecek. Başvuru işlemleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ilgili internet sitesi üzerinden yapılacak. Başka bir yolla başvuru kabul edilmeyecek. 

Başvurular kabul edildikten sonra yazılı sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanacak. Adaylar yazılı sınavda başarılı olmak için en az 70 puan almış olacaklar. Yazılı sınavda başarılı olanların içerisinden en yüksek puandan başlanarak 40 aday sözlü sınava davet edilecek. Sözlü sınav ile yazılı sınavın aritmetik ortalaması ile de işe alımlar gerçekleştirilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@