Çalışmayan Ev Hanımlarına Bankalardan Kredi Müjdesi! Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Çalışmayan ve bir geliri olmayan ev hanımlarının en büyük hayali ihtiyaçları için bankalardan kredi almakken, pek çok banka bu hayalleri gerçekleştirdiğini duyurdu. Ev hanımlarına özel banka kredisi..

Çalışmayan Ev Hanımlarına Bankalardan Kredi Müjdesi! Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

bankalar daha çok müşteri toplamak için son zamanlarda harekete geçtiler. Kredi limitlerini genişleten bankalar genellikle ödemeleri garanti altına alabilmek için geliri olan ve düzenli olarak ödeme yapabilecek kişilere kredi vermeyi tercih ederler. Bankalar böylece kendilerini de riske atmak istemezler.

Çalışmayan ya da düzenli bir geliri bulunmayan ev hanımları şimdiye kadar acil ihtiyaçları karşısında başvuru yaptıkları bankalardan hep elleri boş dönmüşlerdi. Bunun ardından bankalar son dönemlerde gelir ibraz edemeyen ev hanımlarını da kredi verilecekler listesine almayı başardı.

EV HANIMLARI BANKALARDAN NASIL KREDİ ALABİLİRLER?

Bankalar ev hanımlarına kredi vermek için şimdilerde sıraya girdiler. Bunun için ev hanımlarının sigortalı ve düzenli aylık aldıkları bir işlerinin olmasına gerek duyulmuyor. Ancak bazı kredi şartlarını da yerine getirmeleri gerekiyor. Bunun için uzun vadeli yerine kısa vadeli bir kredi talebinin gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Ev hanımlarının bankaya teminat olarak gösterebilecekleri üzerlerine kayıtlı olan bir ev ya da araçlarının olması gerekiyor. Banka kredisi için bir kefil göstererek bu süreç tamamlanabilir. Bu süreçte herhangi bir borç için üzerinizde bir yasal takibin bulunmaması da aranılan en önemli şartlar arasında yer alıyor.

Ek geliri olan ev hanımları bu durumu bankaya bildirebilirler. Anne ya da babadan kalan emekli aylığı varsa bu aylık da bankaya teminat olarak bildirilebilir. Evli olan ev hanımları için de eşlerinin maaşı bankalar için baz alınabilir.

EV HANIMLARINA HANGİ BANKALAR KREDİ VERECEĞİNİ AÇIKLADI?

ev-hanımlarına-kredi

Bazı bankalar son dönemlerde ev hanımlarına da kolaylıkla kredi vermeye başladılar. Bunun için ev hanımlarının yüzünü güldüren sürece dahil olan bankaların listesi de yayınlandı. Özellikle büyüme hedefinde olan yeni bankaların bu konuda daha istekli oldukları belirlendi.

CEPTETEB, Enpara, Aktifbank, Odeabank ev hanımlarına kredi kampanyası başlatan ve bu süreçte iddialı olan bankalar arasında yer alıyor.

SONRAKİ HABER