Çamlıca Camii Regaip Kandili Gecesi Açılıyor!

Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi olan Çamlıca Camii, Regaip Kandili gecesi açılıyor... Cumhuriyet dönemi içerisinde inşa edilen en büyük cami olma unvanına sahip olan Çamlıca Camii için kesin açılış tarihi verildi. .

EMLAK HABERLERİ 03.03.2019 - 16:00 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi olan Çamlıca Camii, Regaip Kandili gecesi açılıyor...

Cumhuriyet dönemi içerisinde inşa edilen en büyük cami olma unvanına sahip olan Çamlıca Camii için kesin açılış tarihi verildi. Regaip Kandili Ne Zaman?Müslümanlar için büyük bir anlamı bulunan Regaip Kandili bu sene 7 Mart gecesine denk geliyor. İstanbul'da yaşayan Müslümanlar 7 Mart gecesi Regaip Kandilini bu sene Çamlıca Camisinde ibadetle karşılama fırsatı bulacaklar. Henüz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kesin takvimi açıklanmadı ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Regaip Kandili gecesi İstanbul Çamlıca Camii 'sinde bulunmasına kesin gözü ile bakılıyor. Çamlıca Camii Işık Testi Görsel Şölen YaşattıDaha önce Kadir Gecesi ile ibadete açılması planlanan dev camii küçük detayların yetiştirilemeyeceği endişesi ile açılış tarihini ertelemişti. Yapılan son küçük rötüşların da ardından Çamlıca Camii Regaip Kandili gecesi ibadete açılacak. Açılış öncesi yapılan ışık testi ise İstanbullulara büyük bir görsel şölen yaşattı. 
Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Camisi Olacak! Açılışı yapıldığı anda Çamlıca Camii, Cumhuriyet tarihinde inşa edilen en büyük cami olacak. Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@