Çamlıca Kulesi Ne Zaman Bitecek, Bitmiş Hali Nasıl Olacak?

2016 yılında çalışmalarına başlanan Çamlıca Kulesi hakkında çalışmalar devam ediyor. Peki, Çamlıca Kulesi ne zaman bitecek?

EMLAK HABERLERİ 01.03.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

2016 yılında çalışmalarına başlanan Çamlıca Kulesi hakkında çalışmalar devam ediyor. Peki, Çamlıca Kulesi ne zaman bitecek?

İstanbul'un yeni cazibe merkezi olmaya aday olan Çamlıca Merkezi aynı zamanda görüntü kirliliği sorununu da ortaya çıkaracak. Çamlıca Kulesi Ne İşe Yarar?Çamlıca tepesinde son derece büyük bir görüntü kirliliği oluşturan verici ve antenler tek bir noktaya toplanacak. Bu sayede görüntü kirliliği ortadan kaldırılacak ve kule sayesinde frekansların birleşmesi ile elektromanyetik kirliliği de sona erdirilmiş olacak. Çamlıca Kulesi Ne Zaman Bitecek?Temelinin 2016 yılının Mart ayında atıldığı Çamlıca Kulesi projesi büyük bir hızla yükselmeye devam ediyor. Çamlıca tepesinde yer alan yüzlerce vericinin oluşturduğu görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için başlatılan projede nihayet beklenen sona gelindi. Daha önce 2017 yılında tamamlanacağı açıklanan proje inşaat sürecinde yaşanan sorunlar nedeni ile sarkmıştı. Şu ana kadar projenin 221 metre uzunluğunda ki betonarme bölümü tamamlanmış ardından da kulenin antenleri taşıyacak çelik konstrüksiyon bölümünün yapımına başlanmıştı.1400 ton ağırlığa sahip olan anteni de yerine takılmıştı. Şu anda projenin elektronik alet yerleştirme süreci devam ediyor. Kulenin kaplama ve giydirme işlemleri de sürüyor. Kulenin bu sene sonuna kadar mutlaka açılması bekleniyor. Bir önce verilen açılış tarihi ise Haziran 2019 olmuştu. Çamlıca Kulesi Yüksekliği Ne Kadar?İstanbul'un yeni simgeleri arasında yer alan Çamlıca Kulesi toplam yüksekliği 388,5 metre olacak kulenin zirvesi deniz seviyesinden yaklaşık 576,5 metre olarak belirlenmiş durummda. Kulede her biri 4,5 metre yüksekliğe sahip olan 53 kat bulunacak. Bu 53 kattan 4 katı ise yerin altında yer alacak. Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@