Çanakkale Belediyesi'nden Satılık 21 Adet Konut! 175 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Çanakkale Belediyesi'nin mülkiyetinde olan 21 adet konutun ihale yoluyla satışa çıkarıldığı bildirildi. Çanakkale Belediyesi nerede, hangi konutları kaç TL'ye satışa çıkardı? 

Emlak Haberleri 27.09.2021 - 18:03 27.09.2021 - 18:07 Engin Uzunoğlu

Belediyelerin mülkiyetlerinde bulunan taşınmazların ihale yoluyla satışlarına devam ediliyor. İhale yoluyla yapılan bu satışlar ile gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler fırsat elde ederlerken belediyeler de bütçelerine önemli miktarlarda ek gelirler ekleyerek diğer belediye hizmetlerinin finansmanını sağlayabiliyorlar. 

ÇANAKKALE BELEDİYESİ'NDEN SATILIK 21 ADET KONUT

Çanakkale Belediyesi tarafından yayınlanan ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan 21 adet konut satışa çıkarıldı. Çanakkale'nin Barbaros, Arslanca ve Cevatpaşa ilçelerinde bulunan konutların birbirinden ayrı nitelikleri olduğu bildirildi. Konutların büyüklükleri 42 metrekareden başlarken 186 metrekareye kadar çıktıkları bildirildi. 

FİYATLAR 175 BİN TL'DEN BAŞLIYOR

Çanakkale Belediyesi'nin yayınladığı konut satış ilanına göre satışa çıkarılan 21 adet konutun muhammen bedelleri belirlendi. Buna göre en düşük muhammen bedel 175 Bin TL olurken en yüksek muhammen bedel de 730 Bin TL olarak açıklandı. Bu konutlar içerisinde 4 adet de dubleks daire bulunuyor. Dubleks dairelerin büyüklükleri ve muhammen bedelleri de daha yüksek olduğu bildirildi. 

KONUT SATIŞ İHALESİ İÇİN TARİH VE YER AÇIKLAMASI

Çanakkale Belediyesi düzenlenecek olan konut satış ihalelerine ilişkin tarih bilgisini de kamuoyuna duyurdu. Buna göre 13 Ekim 2021 Çarşamba günü Çanakkale Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılacak. İhalelerin hepsi ayrı bir saat belirlendi. İhaleye katılmak isteyenler ihale başvurularını yapabilmek için ihale şartnamesini almaları gerekiyor. İhale şartnamesi Çanakkale Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden ücretsiz olarak temin edilebilecek. 

İhaleye katılıp tekliflerini sunacak olan katılımcıların teklifleri ihale komisyonunca değerlendirilecek. Geçerli olan teklifler içerisinde en yoksek teklif sahipleri konutları satın almaya hak kazanacaklar. 21 konut için de ayrı ayrı ihale teklifi alınabilecek. Bir konutun ihalesine katılan katılımcılar diğer konutlar için de teklif verebilecekler. İhaleye gerçek veya tüzel kişiler katılabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@