CarrefourSA Cumhurbaşkanı'nın Çağrısına Kulak Verdi! Etiketlerde Yüzde 30 İndirim Yapacak!

CarrefourSA Market, fiyatlarının Kasım ayı dolar kuruna göre güncelleneceğini, fiyatlarda yüzde 30 ila 10 arasında indirim yapılacağını açıkladı.

CarrefourSA Cumhurbaşkanı'nın Çağrısına Kulak Verdi! Etiketlerde Yüzde 30 İndirim Yapacak!

Son iki ayda dolar kurundaki artış nedeniyle neredeyse bütün marketlerde fahiş fiyat çılgınlığı yaşanıyor. Vatandaşlar bir gün önce aldığı ürünü ertesi gün aynı fiyata alamıyorken, dolarda ani bir düşüş yaşandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması sonrasında dolar 18 liradan 10 liraya kadar düştü. Hal böyle iken vatandaşlar da dolar kuru bahanesiyle yükseltilen market fiyatlarının düşmesi talep ediyor. Birçok market alış fiyatlarındaki maliyetler nedeniyle fiyatlarda indirime gitmezken, CarrefourSA Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına kulak vererek fiyatlarını güncelleyeceğini açıkladı.

CarrefourSA Yüzde 10 ila 30 Oranında İndirim Yapacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Fiyatları indirin'' açıklamasına ilk hamle CarrefourSA'dan geldi. CarrefourSA, tüm mağazalarında temel tüketim ürünleri olan süt, yağ, çay, pirinç, tuvalet kağıdı, un gibi 26 üründe yüzde 10 ila 30 arasında indirim yapılacağını açıkladı.

Mağaza, tedarikçilerine de bir yazı göndererekfiyatlarda güncelleme yapılması çağrısında bulundu. Yazıda, mevcut tedarik fiyatlarının 20 Kasım 2021 tarihi öncesi döviz kurlarına göre güncellenmesi rica edilirken, uygulanacak indirimin en anında fiyatlara yansıtılacağı ifade edildi.

CarrefourSA'nın fiyatlarında güncelleme yapacağı haberi vatandaşlar tarafından mutlulukla karşılandı. Öte yandan diğer marketlerin de aynı davranışı göstermesi bekleniyor.

SONRAKİ HABER