Çeşme Belediyesi Arsa Satıyor! Belediyeden Satılık Yatırımlık İhale İlanı

Türkiye'nin gözde tatil cenneti Çeşme'de yatırımcıların arayıp bulamadıkları satılık arsa ilanını belediye yayımladı. Çeşme Belediyesi'nden satılık arsa ihalesi ilanı!

Çeşme Belediyesi Arsa Satıyor! Belediyeden Satılık Yatırımlık İhale İlanı

Özellikle de pandemi sonrasında arsa fiyatlarının rekor seviyelere yükseldiği Çeşme'de yatırımcıların aradıkları satılık arsa ilanını Çeşme Belediyesi yayımladı. Arsaların deyim yerindeyse kapışıldığı ve yatırımcıların titizlikle değerlendirdiği Çeşme'de satılık arsa fırsatı arayan kişiler için belediyeden satılık arsa ihalesi ilanı 6 Temmuz 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlandı.

Yayımlanan ihale duyurusu ile mülkiyeti Çeşme Belediyesi'ne ait olan Ilıca Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 670 metrekare büyüklüğe sahip olan boş arsa satışa sunuldu. Çeşme Belediyesi tarafından satışa sunulan arsa için belirlenen muhammen bedel 12 milyon TL olarak belirlenirken ihaleye katılmak isteyen kişilerin yatırmaları gereken geçici teminat bedeli tutarı ise 360 bin TL olarak ilan edildi.

ÇEŞME BELEDİYESİ'NDEN SATILIK ARSA İHALESİ HANGİ TARİHTE, NEREDE DÜZENLENECEK?

Belediyeden satılık arsa ihalesi için takipte olan kişilere Çeşme Belediyesi yeni duyurusu ile alım fırsatı sundu. Çeşme Belediyesi arsa satış ihalesi 22 Temmuz 2022 tarihinde saat 14:00'te Çeşme Belediyesi Ana Hizmet Binası Meclis Salonu’nda İhale Komisyonunca yapılacak.

çeşme belediyesi arsa satış ihalesi-2

2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35. maddesinin (a) bendine göre kapalı teklif usulü ihale ile satışı yapılacak olan arsanın muhammen bedeli 12 milyon TL olarak belirlenirken ihaleye katılmak isteyen kişi ya da kurumlar ihale şartnamesine uygun olarak hazırladıkları teklif mektuplarını ihale saatine kadar ulaştırmakla yükümlü tutulacaklar. İhale sonucunda arsayı satın alma hakkını elde eden kişi ya da kurum arsa tutarını 15 gün içerisinde peşin olarak ödeyecek.