Çeşmeli Kızkalesi Otoyolu İhalesi Tarihi Uzatıldı!

Türkiye'nin önemli otoyol projeleri arasında yer alan ve pek çok bölgenin ulaşım sorununu çözecek olması nedeni ile büyük önem taşıyan Çeşmeli - Erdemli - Silifke - Taşucu Otoyolu Projesi Çeşmeli - Kızkalesi kesimi projesi işi ihale tarihi uzatıldı.

Emlak Haberleri 02.07.2021 - 08:40 02.07.2021 - 08:40 Emlak 365

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 2 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan duyuru kapsamında Yap İşlet Devret YİD modeli ile ihale edilecek olan n Çeşmeli - Erdemli - Silifke -Taşucu Otoyolu Projesine ilişkin Çeşmeli - Kızkalesi Kesimi Projesi ihale tarihi değiştirdi. 

ÇEŞMELİ KIZKALESİ OTOYOLU İHALESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

SÜRE UZATIM İLANI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünden:

ÇEŞMELİ-ERDEMLİ-SİLİFKE-TAŞUCU OTOYOLU PROJESİ ÇEŞMELİ-KIZKALESİ KESİMİ YAP-İŞLET-DEVRET PROJESİ EK İLANI

Yap-İşlet-Devret Modeli ile ihale edilmek üzere 07.05.2021 tarihinde ilan edilen ÇeşmeliErdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu Projesi Çeşmeli-Kızkalesi Kesimi Projesi işine ait daha önce 13.07.2021 Saat: 10:30 olarak açıklanan ihale tarihi ve saati 17.08.2021 Saat:10:30 olarak değiştirilmiştir.

İlgililere duyurulur.

Söz konusu proje Kıkalesi - Taşucu arasında bulunan mevcut ulaşım yollarının üzerinde köprülü kavşak ve trafik lambası sayısının son derece fazla olması nedeni ile yaşanan trafik sorununun en aza indirilmesi ve mevcut ulaşım süresini kısaltması nedeni ile yakından takip ediliyor. Çeşmeli ile Kızkalesi arasındaki ulaşım mevcut projenin yapılması durumunda oldukça rahatlayacak. Özellikle de yaz aylarında Çeşmeli bölgesinde görülen uzun konvoyları sona erdirecek olan proje turizm açısından da bölgeye katkı sağlayacak. 

Bölgeyi ziyaret etmek isteyen turist kafileleri artık transit yolu kullanacakları için ulaşım zorluğu nedeni ile fazla tercih edilmeyen bölgelerde turizm yeniden canlandırılacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@