Çevre Bakanı Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesinde 15 Bin Konutun İhalesinin Ne Zaman Yapılacağını Açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Şubat ayında 15 bin adet konutun ihalesinin yapılarak İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm projesinin Fikirtepe'de başlayacağını söyledi.

Emlak Haberleri 06.01.2022 - 18:04 06.01.2022 - 18:04 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de kentsel dönüşüm projelerine ara verilmeden devam ediliyor. Özellikle İstanbul bu konuda oldukça hummalı bir çalışamaya sahne oluyor. İstanbul'da uzun yıllardır sorunlu bir kentsek dönüşüm alanı olan Fikirtepe'de sorunlar aşıldıktan sonra şimdi kentsel dönüşümün başlamasına dair harekete geçiliyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM SİYASET ÜSTÜDÜR

Çevre, Şehircilik ve İkliM Değişikliği Bakanı Murat Kurum bugün Ataşehir Şerifali İmar İskan Blokları temel atma törenine iştirak etti. Törend ebir konuşma yapan Bakan Murat Kurum, "Bizim tüm projelerimizin başında ülkemizi depreme hazırlama seferberliği geliyor. Bunu bir güvenlik meselesi olarak değerlendiriyoruz. Dprem siyasetin üzerinde bir konudur. Buna bağlı olarak da kentsel dönüşüm de siyasetin üstündedir. Çünkü biz depremden dolayı büyük acılar yaşamış bir milletiz." dedi.

KAPILARIMIZ DA İMKANLARIMIZ DA KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN BELEDİYELERE SONUNA KADAR AÇIK

İstanbul'un kentsel dönüşüm çalışmaları için bir merkez haline geldiğini söyleyen Bakan Murat Kurum, "Depremle mücadele ve bu doğa felaketine hazırlıklı olma konusundaki çalışmalarımızda İstanbul'Un ayrı bir önemi var. Bu şehrin önünde bir deprem gerçeği bulunuyor. Bu yönde çalışmalarımızı yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Depreme hazırlık konusunda en önemli aktörler belediyelerimizdir. Tüm belediyelerin ellerini taşın altına sokmaları gerektiğini söylüyoruz. Onlara bakanlığımızın kapıları da imkanları da sonuna kadar açıktır." ifadelerini kullandı. 

15 BİN KONUTUN İHALESİ ŞUBAT AYINDA YAPILACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum oldukça merak edilen Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi ile alakalı olarak da, "Fikirtepe'de uzun yıllardır vatandaşlarımızın bir kentsel dönüşüm mağduriyeti bulunuyordu. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile başlatılan çalışmalarla Fikirtepe'nin önünde tüm engelleri kaldırdık. Hatta yapılamaz, olmaz denilen Fikirtepe'de şimdi ihale hazırlığındayız. Şubat ayı içerisinde 15 bin konutun tamamının ihalesini yapacağız. İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm proıjesi olan Fikirtepe'de tarihi bir adım daha atıyoruz." ifadelerini kullandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@