Çevre Bakanı Kurum: İstanbul'da İnsanların Riskli Binalarda Oturmasına İzin Vermeyiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında yapmış olduğu konuşmasında İstanbul'da ki yapılar üzerinde durdu.

Emlak Haberleri 17.02.2020 - 09:30 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında yapmış olduğu konuşmasında İstanbul'da ki yapılar üzerinde durdu. Bu kapsamda yapılan, devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Kurum bundan sonraki süreçte bakanlığın atacağı adımlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Milliyet gazetesiden Abdullah Karakuş'a vermiş olduğu özel röportajında kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında son durumu kamuoyu ile paylaştı.Kentsel dönüşüm çalışmalarının 2020 yılında başladığını ifade eden Çevre Bakanı Murat kurum o süreçten bu zamana kadar 1 milyon 350 bin binanın dönüşümünün sağlandığını ifade etti. ÇEVRE BAKANI MURAT KURUM'DAN KENTSEL DÖNÜŞÜM AÇIKLAMALARIÇevre ve Şehirclik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüme dair konuşmasında İstanbul için ayrı bir parantez açtı. İstanbul'da devam eden çalışmalara değinen Bakan Kurum, İstanbul'un tüm ilçelerinde çalışmalar olduğunu bildirdi. Bazı şehirlerde risk durumuna göre çalışmaların daha hızlı yürütüldüğünü ifade eden Murat Kurum, Başakşehir, Güngören, Kağıthane, Beyoğlu, Bağcılar, Kartal çalışmaların hızlandırıldığını ifade etti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum konuşmasının devamında ayrıca İstanbul'da yaşayan vatandaşların riskli binalara oturmalarının engelleneceğini bildirdi.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@