Çevre Bakanı Murat Kurum Açıkladı! Kentsel Dönüşümde Bir İlk 500 Ahır Yenilenecek

Kentsel dönüşüm konusunda açıklamalarda bulunan Çevre Bakanı Murat Kurum, Ağrı'da 500 ahır için çalışmalar olacağını açıkladı.

Kentsel Dönüşüm 06.11.2019 - 17:15 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Kentsel dönüşüm konusunda açıklamalarda bulunan Çevre Bakanı Murat Kurum, Ağrı'da 500 ahır için çalışmalar olacağını açıkladı. Bakan Kurum konuşmasında ayrıca diğer projeler hakkında bilgi verdi.

Kentsel dönüşüm konusunda Çevre Bakanı Murat Kurum'dan yeni bir açıklama geldi. Bakan Kurum Türkiye geneli devam eden dönüşüm işlemleri kapsamında Ağrı'da başlatılacak projeye değindi ve kentte bulunan 500 ahırın yenileneceğini açıkladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un söz konusu projeye dair aktardıkları.500 AHIR KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINDAÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ağrı İl Değerlendirme Toplantısı kapsamında kente gitti. Burada toplantılara katılan Çevre Bakanı Murat Kurum, Ağrı Valisi Süleyman Elban'ın yanı sıra Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile biraraya geldi.Gerçekleştirilen toplantıların ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Murat Kurum, Ağrı'da yapılacak projelere değindi. Bu çerçevede kentsel dönüşüm kapsamında bir ilkin yaşanacağını ifade eden Bakan Kurum, ahır yenileme projesi hakkında bilgi verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan Kentsel Dönüşüm ile Ahır Yenileme Projesine dair açıklaması."Türkiye'de ilk defa böyle dönüşümü gerçekleştireceğiz. Ağrı, hayvancılıkta Türkiye'mizin en önde gelen illerinden bir tanesi. Ağrı, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık noktasında hem bölgemize hem de Türkiye'mize önemli hizmetler veren şehrimiz ancak baktığımızda buradaki hayvancılığın büyük kısmı şehrin içinde bulunan 1301 adet ahırlarda meydana geliyor. Bu sefer vatandaşlarımızın yaşam kalitesini etkileyen, şehre gelen insanlar da hem görüntü hem de koku kirliliğine sebebiyet veren manzarayla karşılaşılıyor. Bu manzarayı gidermek adına 25, 50 ve 75 başlıklı 1241 dönümlük arazide TOKİ Başkanlığınca yaklaşık 500 ahır projelendireceğiz."Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@