Çevre Bakanı Murat Kurum: Kanal İstanbul ÇED Raporu İçin Süreç Tamamlandı!

Son dönemin bir numaralı gündem maddesi olan Kanal İstanbul projesi hakkında yeni bir açıklama da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan geldi.

EMLAK HABERLERİ 19.12.2019 - 08:00 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Son dönemin bir numaralı gündem maddesi olan Kanal İstanbul projesi hakkında yeni bir açıklama da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan geldi. Kanal İstanbul ÇED raporu için sürecin tamamlandığı açıklandı!

Çevrecilerin ve muhalefetin şiddetle karşı çıktığı Kanal İstanbul projesi adeta toplumu da ikiye böldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en büyük hayalim dediği Kanal İstanbul projesinde tartışmalar artarak devam ediyor. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM: ÇED RAPORU TAMAMLANDI! TBMM Genel Kurulunda 2020 Merkezi Yönetim Bütçe ve 2018 Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmelerinde söz alan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çok konuşulan Kanal İstanbul projesi hakkında da açıklama yaptı. Kamuoyu tarafından yakından takip edilen ÇED süreci hakkında da bilgi veren Bakan Kurum "ÇED sürecini de tamamladık. Bu süreçte de gerçekten, sivil toplum örgütleriyle, belediyelerle, üniversitelerimizle, hocalarımızla bir çalışma grubu oluşturduk ve bu grup çerçevesinde, çevreye olan etkilerini en aza indirecek şekliyle bir çalışma yürütüyoruz" diyerek sürecin tamamlandığını duyurdu. KANAL İSTANBUL ÇALIŞMA GRUBU KURULDUKonunun tüm detayları ile ele alındığını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Bu süreçte de gerçekten, sivil toplum örgütleriyle, belediyelerle, üniversitelerimizle, hocalarımızla bir çalışma grubu oluşturduk ve bu grup çerçevesinde, çevreye olan etkilerini en aza indirecek şekliyle bir çalışma yürütüyoruz.Bu çerçevede, proje gerçekleştiği zaman, Boğaz’ımızın yükünü hafifleteceğiz, trafiğini azaltacağız, hem hava hem su kalitesini iyileştirmiş olacağız. Bu çerçevede, deniz canlılarımızı da koruyarak tüm bu değerlerimizi gelecek nesillere koruyarak aktarmış olacağız” diyerek su kalitesinin iyileştirileceğini duyurdu. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@