Çevre Bakanı Murat Kurum Kanal İstanbul Projesinin İmar Çalışmalarına Dair Bilgi Verdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum siyaset gündeminin en hararetli konu başlığı olan Kanal İstanbul Projesine ilişkin değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı.

EMLAK HABERLERİ 12.01.2020 - 12:21 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum siyaset gündeminin en hararetli konu başlığı olan Kanal İstanbul Projesine ilişkin değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. Murat Kurum konuşmasında birilerinin kanal İstanbul üzerinden prim yapmasına müsaade edilmeyeceğini belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Murat Kurum konuya dair konuşmasında projenin deprem fay hatlarına, su kaynaklarına, nüfus, iklim değişikliği gibi konulara dair açıklamalarda bulundu. Kanal İstanbul Projesine dair eleştirilere de yanıt veren Bakan Murat Kurum prim açıklaması üzerinde durdu. DEPREM, İKLİM, SU KAYNAKLARI ETKİSİKanal İstanbul Projesine ilişkin konuşmasında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, projenin tüm etkilerini açıkladı. Bu konuda vatandaşların doğru bilgilendirilmesi noktasına değinen Bakan Kurum, Kanal İstanbul Projesi ile birlikte yapılabilecek diğer projelere değindi. "Vatandaşımızı net bir şekilde, doğru bir şekilde depremden etkilenmeyeceği, su kaynaklarının azalmayacağı, yine bölgeden 500 bin yeni nüfus geleceği, 500 bin yeni nüfus dışında herhangi bir nüfus gelmeyeceği, iklim değişikliği noktasında, ekolojik koridorların açıldığı, millet bahçelerinin oluşturulacağı, bu projenin İstanbul Boğazı'nı kurtarma projesi olduğu, güvenlik sorunu sebebiyle oradaki yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti açısından bugüne kadar yaşanmış yüzlerce kaza, yüzü aşkın vatandaşın ölümüyle sonuçlanmış ciddi kazalardan kurtarmak amacıyla boğazın özgürlük projesi olarak Kanal İstanbul Projesi'ni yapma sürecimiz kararlılıkla devam etmektedir."İMAR PLANLAMASIKanal İstanbul Projesi'nin imar planlamasına ilişkinde son durum hakkında konuşan Bakan Murat Kurum bir bölü 100 bin ölçekli planı askıya çıktıklarını ifade etti. Bundan sonraki süreç için 5000 ve 1000 ölçekli uygulama planlarının hazırlandığının bilgisini paylaşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, en geç üç, dört ay içerisinde bu planların da onaylanacağı belirtti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@