Çevre Bakanı Murat Kurum'dan Kira Yardımı Açıklaması! Üsküdar'da Yıkımı Başlayan Bina Kentsel Dönüşüme Giriyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Üsküdar'da patlama sonucu hasar gördüğü için yıkılacak olan binada vatandaşlara kira yardımı yapılacağını söyledi.

Emlak Haberleri 08.02.2022 - 01:47 08.02.2022 - 01:47 Engin Uzunoğlu

İstanbul'un Üsküdar ilçesinden Valide Atik Mahallesi Abacı Dede Sokak'ta bir binada gerçekleşen patlama ciddi hasara neden olmuştu. Oluşan hasardan dolayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliğpi Bakanlığı konuya dail olarak binanın yıkımına karar verdi. Bu kararın ardından ise Üsküdar Belediyesi patlama neticesinde hasar göreb bina için yıkım çalışmalarına hemen başladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise patmanın ardından konuyla yakından alakadar olurken son gelişmelere dair yeni bir açıklama yaptı. 

ZARAR GÖREN BİNA İÇİN YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM KARARI!

İstanbul'un Üsküdar ilçesinde patlamada zarar gören bina için hızlı bir şekilde yerinde kentsel dönüşüm kararı aldıklarını duyuran Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Patlama sonucunda bahsi geçen binada ciddi hasarlar meydana gelmiştir. Bu hasarları göz önünde bulundurarak hızlı bir şekilde yerinde kentsel dönüşüm yapabilmek adına çalışmalara başladık.

Binanın yıkımının Üsküdar Belediyesi ekipleri tarafından tamamen tamamlanmasının ardından inşaatımıza hiç ara vermeden hemen başlayacağız. Bu kapsamda büyük bir hızlı inşaat çalışmalarını sürdürüp 2022 yılı içerisinde vatandaşlarımıza sağlıklı ve güvenli bir şekilde yaşayabilecekleri evlerini teslim edeceğiz. Gerçekleşen bu elim hadiseden dolayı vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." dedi.

VATANDAŞLARA KİRA YARDIMI YAPILACAK

Üsküdar'daki zarar gören binada yaşayan vatandaşlara kira yardımı müjdesi de veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kentsel dönüşüme girecek olan binada yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmalarını kesinlikle istemiyoruz. Bu konuda da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından üzerimize düşen hangi görev varsa onu yerine getireceğiz. Bu kapsamda yıkımı yapılacak olan binadaki vatandaşlarımıza kira yardımı temin edeceğiz. Bu kira yardımları ile zor duruma düşmeyecek olan vatandaşlarımız yıl içerisinde yeni evlerini teslim alacaklardır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@