Çevre Bakanı Murat Kurum'dan termik Santrallere Filtre Düzenlemesi Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın veto ettiği termik santral düzenlemesi ve gündemde ilişkin açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 06.12.2019 - 13:35 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın veto ettiği termik santral düzenlemesi ve gündemde ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum 13 termik santral olduğunu ve bunların tek tek inceleneceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından veto edilen yasa düzenlemedi TBMM'de yeninden görüşüldü.Veto edilen maddenin yasa tasarısından çıkarılmasının ardından yeninden onaylanan dijital vergi düzenlemesi yasası TBMM'de kabul edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'da söz konusu termik santral ile ilgili açıklamalarda bulundu. ÇEVRE BAKANI KURUM'DAN TERMİK SANTRAL AÇIKLAMASIÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu konuşmasının başında termik santrallerin bacalarına filtre takılmsaını 2.5 yıl erteleyen düzenlemenin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından doğru bulunmadığını ifade etti. Konuşmasında Türkiye'nin çevre konusunda oldukça duyarlı olduğunu ifade eden Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hassasiyeti nedeniyle kendisine teşekkür etti.Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklamalarında ayrıca bundan sonraki süreçte termik santral konusunda nasıl bir adım atılacağını da açıkladı ve şu ifadeleri kullandı. "13 termik santralimiz var. Bunların durumları tamamen birbirinden farklı. İllerimize, termik santrallerin son durumunun tespit edilmesi için talimat gönderdik. Aralık ayı içerisinde 13 termik santralimizin her birinin ayrı ayrı incelemesini ekiplerimiz yapacaklar, son durumlarını tespit edecekler. İllerimizden gelen çalışmayla bu ay sonuna kadar termik santrallerin son durumunu netleştireceğiz." Bakan Kurum konuşmasının sonunda bu termik santrallerinin bazılarında filtrasyon sisteminin olduğunu ancak bazılarında olmadığını ifade etti. Bu konuda yapılacak incelemelerin ardından durumun daha net tespit edileceğini ifade etti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@