Çevre Bakanı Murat Kurum'un Kız Kardeşi Tarım Bakanlığı'nda Daire Başkanı Olarak Atandı! Dilek Demirci Kimdir?

Tarım ve Orman Bakanlığı'na İç Kontrol Daire Başkanlığı makamına, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un kız kardeşi Dilek Demirci atandı.

Çevre Bakanı Murat Kurum'un Kız Kardeşi Tarım Bakanlığı'nda Daire Başkanı Olarak Atandı! Dilek Demirci Kimdir?

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un kız kardeşi Dilek Demirci, Tarım ve Orman Bakanlığı'na İç Kontrol Daire Başkanı olarak atandı.

ÇEVRE BAKANI MURAT KURUM'UN KIZ KARDEŞİNE TARIM BAKANLIĞINDA ATAMA

Milli Gazete'de yer alan haberde, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Dilek Demirci Daire Başkanı olarak göreve başladı. Dilek Demirci'nin atamasının yapılmasının ardından ise kariyeri merak edildi. Uzun süredir bakanlıkta görev yapan Dilek Demirci'nin, Tarım Bakanlığı'nda yer aldığı pozisyonlar ve daha önceden görev aldığı kadrolar şöyle.

Strateji Geliştirme Başkanlığı, İç Kontrol Daire Başkanı olarak atanan Dilek Demirci'nin, Tarım Bakanlığı'nda ki ilk görevi Ziraat Mühendisliği oldu. Ziraat Mühendisi kadrosunda çok uzun yıllar görev yapan Murat Kurum'un kız kardeşi bu pozisyonun dışında farklı ek görevlerde aldı. Son alınan karar ile daire başkanı olarak ataması yapıldı.

DİLEK DEMİRCİ KİMDİR?

1974 yılında Konya/ Karapınar'da doğan Dilek Demirci ilk ve orta okulu burada okudu. Daha sonra Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünden mezun olan Dilek Demirci, 1998 yılında eski adıyla Tarım ve Köyişleri Bakanlığı yeni adıyla Tarım ve Orman Bakanlığı'nda göre başladı. 2016 yılına kadar çeşitli daire başkanlıklarınad Ziraat Mühendisi olarak görev yapan Demirci son olarak Strateji Geliştirme BaşkanlığıCoğrafi İşaretler Çalışma Grubu'nda görev almıştı.

SONRAKİ HABER