Çevre Bakanlığı Kaçak Yapılaşmaya Karşı İmar Denetçisi Kadrosunu Güçlendiriyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kaçak yapılaşma konusunda atılacak adımlara dair yapmış olduğu konuşmasında imar denetçisi alımları olacağını duyurdu.

Emlak Haberleri 26.10.2019 - 23:30 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kaçak yapılaşma konusunda atılacak adımlara dair yapmış olduğu konuşmasında imar denetçisi alımları olacağını duyurdu. Murat Kurum bu kapsamda il il imar denetçisi verilerine dair bilgiler verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kaçak yapılaşma ile mücadele kapsamında eğitim alan imar denetçilerine dair açıklamalarda bulundu. Antalya'da düzenlenen bir etkinlik kapsamında konuşan Çevre Bakanı Murat Kurum bu konuya dair bakanlığın atmış olduğu adımları açıkladı. Çevre Bakanı Kurum'un konuşmasının satır başları haberimizde. ÇEVRE BAKANLIĞI'NDAN İMAR DENETÇİSİ ALIMLARIÇevre ve Şehircilik Bakanlığı son dönemlerde kaçak yapılaşmaya dair atmış olduğu adımlarla dikkat çekiyor. Bu kapsamda 2018 yılında İmar Barışı düzenlemesini vatandaşlara sunan Çevre Bakanlığı, bundan sonraki süreçlerde kaçak yapılaşmaya dair daha sıkı çalışacak. Bu konuda Türkiye'nin 81 şehrinde imar denetçisi görevlendirmesi yapacaklarını açıklayan Bakan Kurum şu ifadelere yer verdi. Çevre Bakanı Kurum'un Açıklamaları"İstanbul'da 100'ün üzerinde imar denetçimiz olacak. Ankara, İzmir, Bursa, Muğla ve Antalya gibi metropol ve kaçak yapılaşmayla ciddi anlamda mücadele eden şehirlerimize kentin ihtiyacına göre denetçilerimiz olacak. İmar mevzuatına, kanunlara imara aykırılık nerede kaçak yapılaşma varsa orada olacaklar. Biz de en son Bodrum'da olduğu gibi kararlılıkla, sizlerle birlikte yıkım sürecini gerçekleştireceğiz. Her an 7/24 sahada olacağız, takipçisi olacağız bu işlerin ve bu yapılaşmalara asla göz açtırmayacağız. Çünkü bizim tabiat varlıklarımızı korumak ve artırmak noktasında hedeflerimiz var."Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@