Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Kabul Edildi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin Meclis'ten geçerek yasalaştığını duyurdu.

Emlak Haberleri 30.11.2018 - 08:56 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin Meclis'ten geçerek yasalaştığını duyurdu. Peki, yeni kanun hayatımızda neleri değiştirecek?

Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi dün Mecliste yapılan son oturum ile onaylandı ve yasalaştı. Bakan Murat Kurum Milletvekillerine Teşekkür Etti Resmi twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Murat Kurum Çevre Kanunu'nun meclisten geçtiğini belirterek emeği geçen tüm milletvekillerine teşekkür etti. 

1 Ocak 2019 Tarihinden İtibaren Market Poşetleri Ücretli Olacak! Meclisten geçen yeni tasarının kanunlaşması ile beraber 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren marketlerde poşetler paralı satılacak. Market poşetleri için 25 kuruş ücret alınacak. Poşetleri ücretsiz verdiği belirlenen marketlere yüksek tutarlı para cezaları kesilecek. 

Yeni İmar Uygulamaları İle Bisiklet Yolları ve Bisiklet Park İstasyonları Zorunlu Hale GeldiBakan Kurum paylaşmış olduğu tweet ile yeni imar uygulamaları ile bundan sonra bisiklet yolları ve bisiklet park istasyonları için zorunluluk getirdiğini duyurdu. Bisiklet yollarının yapılmasının mümkün olmadığı yerlerde ise yaya yolları yapılacak. 

Müteahhitlik Yeterlilik Sistemi Hayata Geçirildi!Kanun değişikliği ile beraber müteahhitlik yeterlilik sistemi de resmen hayata geçirilmiş oldu. Bu sistem sayesinde yapı firmaları belirli bir standarda kavuşturulacak. Yapı firmaları ve müetahhitler teknik kapasitesi ve iş güçlerine göre sınıflandırılacak. Kentsel dönüşümde tamamlama sigortası hayata geçirilecek. 

Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@