Çevre Şehircilik ve İklim İl Müdürlüğü İhaleye Çıktı! Kamu Konutu Satacak Fiyat m2 Tablosu

Kütahya'da 21 adet kamu konutu satışı çıkarıldı. Kütahya'dan ev alma planı olanlar için boş konutların yer aldığı duyurularda hem küçük metrekarelik hemde büyük daireler bulunuyor.

Emlak Haberleri 16.11.2021 - 14:27 16.11.2021 - 14:27 Mustafa KARAGÖZ

Kütahya İl Milli Emlak Müdürlüğü lojman satışı için bir duyuru yayımladı. Kasım ayının sonuna kadar başvuru toplayacak olan kurum 1 Aralık tarihinde ihaleye çıkacağını ilan etti. İhale kapsamında toplam 21 daire satılacağını ilan eden kurum, 21 daireden 2 tanesi boş konumda olup 13 tanesinin dolu olduğunu açıkladı. 

VATANDAŞLAR BOŞ KONUMLARA BAŞVURU YAPABİLECEKLER

Kamu konutlarının satışlarında dolu olanlar öncelikli satış hakkı kapsamında satılır. Öncelikli satış hakkı kamu konutunun içerisinde personelin ikamet ettiğini ve satış hakkının ona ait olduğunu gösterir. Yani vatandaşlar dolu ibaresi olan kamu konutları için teklif sunamazlar. Ancak konutların boş durumda olması, öncelikli satış hakkı olmadığını gösterir. Boş konumda olan dairelere vatandaşlar teklif verebilirler. 

LOJMAN İÇİN FİYAT LİSTESİ

Kütahya'dan satışa çıkarılan kamu konutları için başvuru yapacak olan vatandaşlara fiyat listesini tümüyle aktardık. Fiyat listesinde m2 büyüklüğü, fiyatı ve konutun diğer özelliklerine dair bilgiler var. 

kütahya lojman kasım 2021

Tabloda nitelikleri belirtilen mülkiyeti Hazineye ait taşınmaz malların (Kamu Konutu) 4706 sayılı Kanunun 4. maddesinin Ek-5 ila Ek-11. maddeleri kapsamında hizalarında belirtilen tarih ve saatlerde Komisyon huzurunda 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre Açık Teklif Usulü ile satış ihaleleri yapılacaktır.

İHALE TARİHİ VE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Kamu konutları için ihale işlemleri 1 Aralık tarihinde düzenlenecek. İhaleye başvuruda bulunacak olanlar başvurularını ihale tarihinde önce yapmaları durumunda ihaleye katılabilecek tekliflerini sunabilecekler. 

İhaleye katılacaklar olanlar Kütahya İl Milli Emlak Müdürlüğüne giderek şartnameyi alıp inceleyecekler. Ardından şartnamede yer alan esaslara göre başvurularını tamamlayacaklar. Başvurulara dair diğer detaylar yine kurumdan öğrenilebilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@