Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Olarak Adı Açıklanan Mücahit Demirtaş Kimdir?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için Bakan Yardımcısı kadrosu için yeni bir atama daha yapıldı. Yapılan açıklama ile Mehmet Demirtaş'ın Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı olduğu duyuruldu.

GÜNDEM 23.07.2018 - 15:29 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için Bakan Yardımcısı kadrosu için yeni bir atama daha yapıldı. Yapılan açıklama ile Mehmet Demirtaş'ın Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı olduğu duyuruldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı kadrosu için atanan son isim Mücahit Demirtaş oldu. Hatırlanacağı üzere Yeni Kabine ilk açıklandığında Emlak Konut GYO Başkanı Murat Kurum yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak açıklanmıştı. Ardından ilk olarak Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı olarak Mehmet Emin Birpınar'ın adı açıklanmıştı. Bugün önce Fatma Varank ardından da Mücahit Demirtaş Bakan Yardımcısı olarak ilan edildi. Sektörün içerisinden gelen isimlerin göreve getirilmesi ilkesi yine bozulmadı. Mücahit Demirtaş Kimdir?1 Ağustos 1959 Erzincan Refahiye doğumlu olan Mücahit Demirtaş  İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunudur. Eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine 1982-1988 yıllarında  Sümerbank  Genel  Müdürlüğünde  Mühendis kadrosu ile başlayan Demirtaş ardından 1994-2009 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında Teknik Birimlerde yöneticilik yapmıştır.2009 senesinde yapılan atama ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığında Müsteşar Yardımcısı olarak görev alan Demirtaş 2011 senesinden bu yana Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini başarı ile sürdürmektedir.Evli ve 4 çocuk babası olan Demirtaş 2016 senesinde İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini  üstlenmiş olup yapılan atama ile beraber 23 Temmuz 2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak hizmetlerine devam etmektedir. Demirtaş İngilizce ve Arapça dillerini konuşurken kariyeri boyunca çok sayıda projede ve uluslararası organizasyonda ülkemizi temsil etmiştir. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@